بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وضعیت بارش ها همچنان روی خط بحران

کد خبر: 2256 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۲۵
وضعیت بارش ها همچنان روی خط بحران

www.BanaNews.irدر هفته گذشته حوضه آبریز دریای خزر بدون تغییر نسبت به هفته پیش از آن ۶۱ میلی متر بارش را به خود اختصاص داده است/ حوضه مرزهای شرقی از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه) تاکنون شاهد هیچ بارشی نبوده است.

با وجود گذشت ۱۰۰ روز از سال آبی وضعیت بارش‌ها در کشور بسیار نگران کننده اعلام شده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان بارش‌ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش قابل توجه ۸۲درصدی را نشان می‌دهد. کاهش بارش‌ها در سال جاری به گفته مقامات وزارت نیرو سبب کاهش زمین‌های زیر کشت در برخی از استان‌ها شده است.

هر چند مقامات وزارت نیرو اعلام کرده‌اند علیرغم کاهش قابل توجه بارش‌ها مشکلی در تامین آب شرب کشور وجود ندارد اما پیش‌بینی می‌شود با تداوم این وضعیت آب شرب شهرهای مشکل دار و در معرض خطر کم آبی نیز با بحران تامین روبرو شوند.

آخرین گزارش‌های ارائه شده از سوی وزارت نیرو نشان می‌دهد حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته به ۱۸میلی متر بوده است.

حجم بارندگی‌های کل کشور در هفته گذشته با افزایش یک میلی متری در مقایسه با هفته پیش از آن ۱۸ میلی متر به ثبت رسید.

این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته و دوره مشابه درازمدت ۴۲ ساله به ترتیب ۸۲ و ۷۶ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، در هفته گذشته بیشترین بارش‌ها در حوضه آبریز ارومیه با چهار میلی متر اتفاق افتاد و حجم بارش‌های این حوضه را از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ۱۹ میلی متر رساند.

حجم بارش‌ها در حوضه خلیج فارس نیز با یک میلی متر افزایش در مقایسه با هفته پیش از آن ۲۳ میلی متر گزارش شد که این میزان در مقایسه با زمان مشابه پارسال ۸۷ درصد کمتر بوده است.

همچنین در هفته گذشته حوضه آبریز دریای خزر بدون تغییر نسبت به هفته پیش از آن ۶۱ میلی متر بارش را به خود اختصاص داده است.

حوضه مرکزی و سرخس نیز بدون بارش باران به ترتیب حجم بارش هشت و ۱۱ میلی متر را ثبت کردند.

همچنین حوضه مرزهای شرقی از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه) تاکنون شاهد هیچ بارشی نبوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها