بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان: برداشت آب از زاینده رود باید مدیریت شود

کد خبر: 20676 Print This Post
۰۲ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۰
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان:  برداشت آب از زاینده رود باید مدیریت شود

www.BanaNews.irرییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نگرانی مردم از خشک شدن مجدد رودخانه زاینده رود گفت: متاسفانه صحبت‌های اخیر نارضایتی محسوسی را در مردم اصفهان به وجود آورد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس حاج رسولی‌ها تاکید کرد: این پدیده نباید باعث شود هر کسی دستور برداشت بی‌رویه از این شریان حیاتی را بدهد. وی طومار شیخ بهایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بر اساس این طومار همه مباحث حقوقی مردم اصفهان و کشاورزان شرق در قالب حق آبه تعریف شده است و هیچ کس نمی‌تواند مردم را از این حق آبه محروم کند. وی بارگذاری جدید بر رودخانه را معادل تضییع حق‌آبه‌داران ارزیابی کرد و گفت: برداشت بی‌رویه و غلط از رودخانه، وضعیت بحرانی فعلی و خشکسالی موجود را به مراتب از قبل بدتر خواهد کرد. حاج رسولی‌ها از رییس‌جمهور خواست برای مدیریت برداشت‌های دارای مجوز و همچنین عدم صدور مجوز جدید دستور ویژه‌ای صادر کند.وی از دادستان کل کشور نیز در خواست کرد با توجه به نادیده گرفتن حقوق مردم اصفهان در مباحث برداشت‌های آب و بحران فعلی، پرونده‌ای را در قوه قضائیه مفتوح کند. رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با انتقاد از بی‌توجهی به طرح بهشت آباد اظهار کرد: با توجه به اینکه چهار استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و کرمان از این طرح منتفع می‌شوند، لازم است مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز این پروژه در بودجه کشور به صورت پایدار پیش‌بینی شود تا در طول ۵ سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها