بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راهکار قالیباف برای آلودگی هوای تهران

کد خبر: 18555 Print This Post
۱۲ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۰
راهکار قالیباف برای آلودگی هوای تهران

http://www.bananews.irبه گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از چهارمین دستگاه حفاری تونل مترو گفت: با توسعه مترو قادر خواهیم بود هم معضل ترافیک و هم آلودگی هوا را برطرف کنیم و بقیه حرف‌ها هم تنها حرف هستند. شاید زمانی این تصمیم گرفته شود که در بخشی از شهر هیچ وسیله شخصی تردد نکند، اما این کار زمانی امکان‌پذیر است که مترو و شبکه حمل‌ونقل عمومی گسترده‌ای داشته باشیم.

شهردار تهران از توان ساخت ۵۰ کیلومتر تونل در سال خبر داد و گفت: روزی در تهران توان ساخت مترو در سال تنها ۲/۵ کیلومتر بوده است اما امروز این ظرفیت در تهران وجود دارد که اگر اعتبارات لازم در اختیارمان قرار گیرد سالانه ۵۰ کیلومتر تونل را حفر و آماده ریل‌گذاری کنیم و حداقل ۳۰ کیلومتر مترو را به بهره‌برداری برسانیم. محمد باقر قالیباف به توانایی ساخت ۵۰ کیلومتر مترو در مقابل منوریل و اتوبان اشاره کرد و افزود: ما توان ساخت این میزان تونل را داریم در حالی که ما نه توان ساخت ۵۰ کیلومتر مونوریل را داریم و نه ساخت اتوبان‌.

به گزارش بنانیوز به نقل از سایت اطلاع‌رسانی شهرداری تهران، قالیباف اضافه کرد: هر دستگاه حفار اتوماتیک می‌تواند روزانه ۱۵ تا ۲۰ متر حفر کند و به عبارتی با دستگاه‌های TBM موجود می‌توانیم در تهران روزی ۸۰ متر تونل حفاری کنیم که البته این دستگاه حفار اتوماتیک چهارمین دستگاه TBM است که در مترو به‌کار‌ گرفته شده است.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها