بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تشدید خطر از بین رفتن جنگلها در سطح جهان

کد خبر: 16465 Print This Post
۳۰ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۶
تشدید خطر از بین رفتن جنگلها در سطح جهان

http://www.bananews.ir/یک تشکل بین المللی که در زمینه حفاظت و بهبود جنگل ها فعالیت می کند هشدار داد، افزایش بیش ازحد پدیده های جوی و بلایای طبیعی،جنگل های جهان را در سال های آینده در معرض خطر فزاینده قرار خواهد داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این تشکل متشکل از ۱۴سازمان و دبیرخانه های بین المللی این هشدار را در حالی به جامعه جهانی اعلام کرد که فائو، گزارش جدید خود تحت عنوان ‘ اختلالات فیزیکی و تاثیر آنها بر سلامت جنگلها ‘ را منتشر کرد.

بر اساس گزارش فائو، تقریبا’ چهار هزار پدیده شدید جوی که اصطلاحا’ اختلالات فیزیکی نامیده می شود مانند گردباد، سیل، رانش زمین، طوفان شدید، زمین لرزه، فوران آتشفشان و آتش سوزی های بزرگ جنگل طی سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ در سطح جهان رخ داده است.

اخیرا’ اتفاق های ساخته دست بشر مانند آلودگی های رادیواکتیو و نشت نفت نیز به این پدیده ها اضافه شده است.

این تشکل به مدیران جنگلها اعلام کرد سیاستهای جنگل مانند متنوع کردن گونه ها، استفاده از بادشکنها و الگوهای برداشت مرکب را برای محافظت از جنگلها در برابر فجایع به کار گیرند و خطرات و تاثیرات این رویدادها را به حداقل رسانند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، ‘ادواردو روجاز- بریالیز’ معاون مدیرکل فائو در امور جنگل و رییس این تشکل گفت: انتظار می رود این اختلالات به طور فزاینده ای به لحاظ مقدار و فراوانی افزایش یابد.

وی افزود: بنابراین سازگاری و انعطاف پذیری مدیریت جنگل شامل همه بخشها و اجزا برای محافظت از منابع جنگلی جهان یک ضرورت است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها