بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بانک اطلاعات املاک و اراضی کشور راه‌اندازی می‌شود

کد خبر: 1520 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۷
بانک اطلاعات املاک و اراضی کشور راه‌اندازی می‌شود

www.BanaNews.irسخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پایان بررسی طرح جامع کاداستر در این کمیسیون و راه‌اندازی بانک اطلاعات املاک و اراضی کشور در صورت تصویب نهایی این طرح خبر داد.

عیسی جعفری با اشاره به جلسه عصر دیروز کمیسیون اظهار داشت: در جلسه عصر دیروز طرح کاداستر در کمیسیون بررسی و به تصویب اعضا رسید.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،به گفته وی در صورت تصویب این طرح سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری وزارتخانه های مسکن و جهاد کشاورزی و دیگر وزارتخانه‌هاو دستگاه‌های مرتبط موظفند اطلاعات جامعی از املاک و اراضی سراسر کشور تهیه‌ کنند به نحوی که هر فرد در کشور کمتر از یک روز به اطلاعات دست یابد.

وی افزود: همچنین باید نسبت به تعیین تکلیف مالکیت اراضی و املاک اعم از تجاری و مسکونی و ثبت آنها اقدام و تمامی اطلاعات مربوط به مالکان، متراژ و سایر اطلاعات مرتبط ثبت شود.

این نماینده مجلس گفت: دولت موظف شده تا هر سال بودجه‌ای برای این کار در نظر بگیرد تا این اطلاعات هر ساله به طور منظم به‌روز رسانی شود.

جعفری ادامه داد: با توجه به اینکه تلاش‌ها بر این است که کارهای توسعه‌ای کشور بر اساس آمایش سرزمین صورت بگیرد، طرح کاداستر می‌تواند در برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت نقش مهمی داشته باشد.

وی با اشاره به پایان بررسی این طرح در کمیسیون کساورزی افزود: برخی کمیسیون‌ها مانند کمیسیون حقوقی ، امنیت ملی و برنامه و بودجه باید نظر خود را راجع به این طرح ارائه کنند پس از جمع بندی به صحن علنی خواهد آمد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: کمیسیون فرصت مناسب و منحصر به فردی برای به سرانجام رسیدن این طرح که از آرزوهای کشور بود، اختصاص داد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها