بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه‌اندازی ۱۴۰ ایستگاه سنجش گرد و‌ غبار در آینده نزدیک

کد خبر: 10733 Print This Post
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۳:۴۳
راه‌اندازی ۱۴۰ ایستگاه سنجش گرد و‌ غبار در آینده نزدیک

www.BanaNews.irمعاون پژوهش‌های کاربردی سازمان هواشناسی با اشاره به راه‌اندازی ۱۴۰ ایستگاه سنجش گرد و غبار در آینده نزدیک گفت: اولین سامانه سنجش به صورت آنلاین در خوزستان تا ۳ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجتبی ذوالجودی گفت: رویکرد سازمان هواشناسی ارتقای ایمنی حمل و نقل، ارتقای مدیریت ریسک و بحران و ارتقای خدمات عامه هواشناسی است.

وی افزود: با توجه به این رویکردها ۷ گرایش در این سازمان وجود دارد که شامل هواشناسی هوانوردی، دریایی، جاده‌ای، آب‌شناسی، عامه، آلودگی هوا و کشاورزی است.

ذوالجودی در خصوص هواشناسی هوانوردی گفت: کلیه پروازها در آسمان ایران با سازمان هواشناسی در ارتباط است و بیشتر حوادث هوایی در کشور به دلیل توجه کمتر خلبانان به هشدارهای هواشناسی بوده است.

وی در مورد هواشناسی جاده‌ای‌ گفت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان راهداری برای ایجاد ۵۶ ایستگاه هواشناسی برای کاهش حوادث رانندگی امضا شده است.

وی در مورد هواشناسی دریایی بیان کرد: بدون هواشناسی دریایی ایمنی برای صنعت دریانوردی وجود ندارد و امیدواریم با همکاری سازمان بنادر دفاتر خدمات این سازمان در بنادر ایران ایجاد شود.

ذوالجودی در مورد خدمات هواشناسی به کشاورزان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های هواشناسی موجب بهبود تولید محصولات کشاورزی می‌شود و ارتباط مناسبی بین این سازمان و وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.

وی با اشاره به عضویت سازمان هواشناسی در کمیته ملی گرد و غبار گفت: از جمله وظایف این سازمان شناسایی کانون گرد و غبار، پایش و پالایش گرد و غبار و اعلام نتایج آن به سازمان‌های مربوطه است.

معاون پژوهش‌های کاربردی سازمان هواشناسی افزود: در این راستا برنامه‌هایی تدوین شده است که در قالب دو فاز اجرا می‌شود.

وی افزود: فاز اول این برنامه شامل راه‌اندازی ۱۴۰ ایستگاه سنجش گرد و غبار برای مناطق درگیر در کشور است و در همین راستا اولین سامانه سنجش به صورت آنلاین در خوزستان ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

معاون پژوهش‌های کاربردی سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: فاز دوم این برنامه شامل راه‌اندازی ۳۰ ایستگاه برای سایر مناطق کشور دانست.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، وی در مورد سایر برنامه‌های این سازمان، گفت: ایجاد سامانه هشدار و پیش‌آگاهی خشکسالی، پورتال ملی اطلاع‌رسانی خشکسالی، سامانه اطلاع‌رسانی گرد و غبار، ارزیابی شاخص‌های خشکسالی، پایش خشکسالی با استفاده از سنجش از راه دور و ماهواره‌ای انعکاسی و گرمایشی و تهیه اطلس خشکسالی از جمله برنامه‌های این سازمان است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها