بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۴ مترمربع سرانه فضای سبز هر شهروند در شرق تهران

کد خبر: 10290 Print This Post
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۳
۴ مترمربع سرانه فضای سبز هر شهروند در شرق تهران

www.BanaNews.irمشاور عالی شهردار منطقه ۸ از وجود یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۵۳۳ مترمربع فضای سبز در سطح این منطقه خبر داد و گفت: سرانه فضای سبز در منطقه ۸ به ازای هر نفر ۴ مترمربع است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کوروش پورمرتضوی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به محدودیت فضای فیزیکی در سطح منطقه ۸، مدیریت شهرداری تلاش دارد که توسعه فضای سبز عمودی را گسترش دهد.

وی با اشاره به وجود ۷۳ بوستان در سطح منطقه ۸، گفت: جمع کل فضای این بوستانها بالغ بر ۳۰۰ و ۶ هزار و ۶۵۷ مترمربع است که بیشترین این بوستانها در ناحیه یک منطقه قرار دارد.

پورمرتضوی به وجود ۲۴۲ هزار و ۲۱۰ مترمربع چمن کاری در منطقه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۸۹۷ مترمربع گلکاری و ۹۸۳ هزار و ۳۵۰ مترمربع درختکاری در سطح منطقه ۸ صورت گرفته است.

مشاور عالی شهردار منطقه ۸ ادامه داد: طبق استانداردها هر ۷۵۰ اصله درخت که در شهر غرس می شود یک هکتار به فضای سبز افزوده می شود. بر همین اساس در سال گذشته نزدیک به ۴ هزار اصله درخت در نقاط مختلف منطقه کاشته شد که این اقدام کمک زیادی به توسعه فضای سبز می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها