بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استان زلزله‌زده‌ی «چین» به قطب جدید گردشگری این کشور تبدیل شد

کد خبر: 9969 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۵
استان زلزله‌زده‌ی «چین» به قطب جدید گردشگری این کشور تبدیل شد

استان زلزله‌زده‌ی «چین» با رشد ۳۱ درصدی درآمد‌هایش از محل صنعت گردشگری به قطب جدید گردشگری این کشور تبدیل شده است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، در شرایطی که بیش از دو سال از وقوع زلزله‌ی مرگبار در استان «سیچوآن» کشور «چین» گذشته است، روز گذشته یکی از مقامات صنعت گردشگری این استان از رشد ۳۱ درصدی گردشگران استان «سیچوآن» در سال ۲۰۱۰ در مقایسه با سال ۲۰۰۹ خبر داد که حاصل آن تبدیل شدن این استان به قطب جدید گردشگری «چین» بوده است.

به گزارش شینهوا، درآمد استان سیچوآن از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۱۰ میلیارد یوآن بوده، این در حالی است که در زلزله ۱۲ می سال ۲۰۰۸ که به مرگ ۶۸ هزار نفر انجامید، بخش اعظم زیرساخت‌های صنعت گردشگری این استان تخریب شد.

سیاست‌های جدید دولت چین که توسعه‌ی صنعت گردشگری یکی از ارکان آن است، از دهه‌ی ۹۰ میلادی آغاز شده‌اند و حاصل آن‌ها، رشد چشم‌گیر تعداد گردشگران این کشور در یک دوره‌ی ۱۰ساله (۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶) بوده است.

در سال‌های اخیر، میزان درآمد مردم چین رشد چشم‌گیری داشته و از سال ۱۹۹۹ نیز دوهفته تعطیلات که یک‌هفته‌ی آن در پاییز و دیگری در زمستان است، به تعطیلات کارگران اضافه شده است تا در این مدت، به دیگر مناطق سفر کنند، این در حالی است که این کشور در سال گذشته با وجود وقوع بحران جهانی اقتصادی که کاهش تمایل مردم جهان به سفر را در پی داشت، میزبان ۴۷ میلیون گردشگر بود.

البته دولت چین قصد دارد تا شرایط لازم برای جذب سالانه ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ را فراهم کرده و خود را به چهارمین مقصد گردشگری جهان تبدیل کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها