بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مدارس مقاوم در برابر زلزله برای دپو اقلام امدادی شناسایی می‌شوند

کد خبر: 9466 Print This Post
۳۰ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۵
مدارس مقاوم در برابر زلزله برای دپو اقلام امدادی شناسایی می‌شوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از شناسایی مدارس مستحکم برای انبار موادغذایی و اسکان اضطراری در مواقع بحران خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد میزان آمادگی این جمعیت برای مقابله با زلزله و حوادث احتمالی در شهر تهران با اشاره به موثر بودن تیم‌های امداد نجات محلات گفت: این جمعیت سعی دارد آموزش‌های همگانی و اولیه در برابر زلزله و حوادث احتمالی را به شهروندان آموزش دهد.

وی افزود: در سال جاری راه‌اندازی و مدیریت تیم‌های امداد و نجات محلات در دستور کار قرار دارد به گونه‌ای که قصد داریم با هدایت و آموزش تخصصی اعضای این تیمها بحران را در مراحل اولیه ساماندهی و مدیریت کنیم.

صادقی با بیان اینکه با آموزش و راه‌اندازی هرچه بیشتر تیمهای امداد محلات می‌توان از شدت حوادث و بلایا کاست؛ گفت: درهنگام وقوع حادثه مدتی زمان لازم است تا امدادگران در صحنه حادثه حاضر شوند و این در حالی است که تیم‌های محلات می‌توانند قبل از رسیدن امدادگران موثر باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در هنگام وقوع حادثه بحث انتقال سریع موادغذایی و اقلام دارویی است، گفت: سعی داریم اقلام غذایی و دارویی را در محلات دپو کرده به گونه‌ای که تیمهای امداد محلات نیز بتوانند به این انبارها دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در راستای ارتقا آمادگی هرچه بیشتر در مقابله با زلزله و حوادث مدارس مقاوم در برابر زلزله شناسایی می‌شوند به ایسنا گفت: از این مدارس به عنوان محل اسکان اضطراری و همچنین دپو اقلام امدادی در هنگام ورود حادثه استفاده خواهیم کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها