بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نقش شهروندان دغدغه‌مند، فعالان اجتماعی و متخصصین پس از سوانح چیست؟

کد خبر: 86562 Print This Post
۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۰
نقش شهروندان دغدغه‌مند، فعالان اجتماعی و متخصصین پس از سوانح چیست؟

پنج ماه از زمین لرزه ازگله گذشت و هنوز نیروهای غیربومی زیادی هستند که پس از حضور و یا ارتباط در منطقه و ارائه شماره تماس خود در مناطق آسیب‌دیده روزانه درخواستها و پیامهای مختلف را دریافت می‌کنند.
هرروز خبرهای زیادی از کمبودها و نیازها واصل می‌شود گاهی خبرهای خوب ولی بیشتر خبرهای ناخوشایند و دردآور، پیگیری وضعیت بیماران سخت درمان و افراد دارای معلولیت و سالمندان و دریافت وام و بازسازی و … این داستان روزانه بخشی از مرتبطان با مردم آسیب‌دیده است.
سوال و دغدغه مهم این است که چه باید کرد؟ فکر میکنم و پیشنهاد می‌دهم که علاج این مشکل فقط و فقط در اطلاع رسانی صحیح و مستند مسائل باشد. هر یک از ما در اطراف خود حتما تعدادی از مسئولین و مقامات سازمانهای دولتی، غیردولتی، عمومی و خصوصی را می‌شناسیم. اگر تک تک ما خبرهای دریافتی را بعد از راستی‌آزمایی و اطمینان از صحت و پالایش آن دراختیار افراد مسئول و یا نیروی درست آن قرار دهیم حداقل کار را برای حمایت از آسیب دیدگان در سوانح انجام داده‌ایم.
به امید روزهای بهتر و شنیدن اخبار امیدوارکننده از مناطق آسیب‌دیده.

 

حسام الدین نراقی
انجمن امداد ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها