بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سال ۹۷ و ارزیابی خود برای رویارویی با بحران ها

کد خبر: 86484 Print This Post
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۸
سال ۹۷ و ارزیابی خود برای رویارویی با بحران ها

در روزهای پایانی سال ۹۶ هستیم و همه در تکاپوی استقبال از نوروز۹۷ شاید درحال جمع کردن کارهای باقی‌مانده و یا برنامه‌‌ریزی برای سال درپیش‌رو.
سال ۹۵ و سال ۹۶ سالهایی پر از حادثه تلخ و در عین حال احساس خوب از مشارکت و همراهی و همدلی مردم در سوانح بود. تجربه تلخ آتش سوزی پلاسکو و زمین لرزه ازگله و سایر سوانح این سالها فرصت تجربه مواجه مستقیم برای آنها که دل در گِرو خدمت به مردم دارند بود. تجربه زمین لرزه ازگله برای جامعه ما که چند سال از مواجهه مستقیم با سوانح طبیعی دور بود یک تلنگر و هشدار خوب بود. تکرار تلخ تجربیات زمین لرزه ارسباران در سال ۹۱ و سیلاخور ۸۵ و بم ۸۲ باعث ایجاد چالشی بزرگ برای همه دستگاه‌های امدادی و بشردوست بود. امیدوارم از این تجربه‌های تلخ درس بگیرم و در آینده کمتر تجربه را تجربه کنیم.
یادمان باشد در این روزهای آخر سال وقتی با خودمان حساب و کتاب می‌کنیم و کارهای انجام نشده و بر زمین مانده را محاسبه می‌کنیم به نقش ایمنی و آمادگی خود و خانواده و جامعه در مواجه با سوانح طبیعی و انسان‌ساخت هم توجه بیشتری کنیم. حساب کنیم چقدر برای مواجه با سوانح آماده هستیم؟ چقدر به یاری آسیب‌دیدگان از سوانح رفتیم و چقدر پیگیر بهبود شرایط آنها هستیم و بودیم؟ فکر کنیم که چگونه می‌توانیم برای سوانح آتی بهتر از قبل عمل کنیم؟ فکر کنیم چگونه می‌توانیم از تجربیات تلخ گذشته برای ساختن آینده روشن و امیدوارکننده بهره ببریم؟ به قدرت و نقش تک تک خودمان برای بهبود شرایط بیشتر فکر کنیم.

۲۶ اسفند ۹۶
حسام الدین نراقی

انجمن امداد ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها