بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سازمان مدیریت بحران و تدوین سند جامع مدیریت بحران شهر تهران

کد خبر: 86478 Print This Post
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۹
سازمان مدیریت بحران و تدوین سند جامع مدیریت بحران شهر تهران

بنانیوز-سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران امروز میزبان تعداد زیادی از دست‌اندرکاران و دغدغه‌مندان حوزه ایمنی و مدیریت شرایط اضطراری و مدیریت بحران برای تدوین سند جامع مدیریت بحران شهر تهران بود.
حرکتی فرخنده از ابعاد مختلف ولی حساس و بااهمیت آغاز شده و باتوجه به اجرای اولین تجربه سیاست درهای باز از طرح فراخوان و جلب مشارکت متخصصین برای این موضوع لازم است از تکرار تجربه‌های قبلی پرهیز شود.
انتظار می‌رود این فعالیت که از ابتدا کار خود را بر مبنای داوطلبانه و مشارکت‌پذیری همه دغدغه‌مندان آغاز کرده است تا پایان و حصول نتیجه اینچنین به کار خود ادامه دهد و مشارکت واقعی همه دغدغه‌مندان و دست‌اندرکاران این فرآیند را براساس جایگاه حقیقی آنها و بر پایه دانش و تجربه موثق و نه جایگاه‌های علمی و عناوین سازمانی به صورت یکسان و اثربخش داشته باشیم.
مهمتر از حفظ روند مشارکتی و تعامل مثبت با همه نظرات و افراد، عدم تکرار تجربه‌های قبلی در واگذاری انحصاری و پیمانکاری تولید این سند به برخی از افراد و شرکتهای کپی‌کار است. شاید نام‌هایی بزرگ در مسیر و در متن این سند مطرح باشند ولی باید این کار را فراتر از گردآوری مستندات، نظریات، تولید یک سند و صدها مقاله و هزاران سخنرانی تعریف کرد. امروز به اندازه کافی در شهرداری و دانشگاه‌ها و مراکز دولتی مستندات و مقالات و گزارشات هست ولی مشکل امروز ما نبود برنامه اقدام و عمل است. علاوه بر سند راهبردی در مدیریت برای پاسخ به این نیاز سند تاکتیکی را برای اجرای درست اسناد بالادستی و تحقق و هدایت پروژه‌های عملیاتی تهیه می‌کنند. امیدوارم محصول این مشارکت جمعی کار و اقدام باشد نه فقط سند و گزارش.
صبح امروز خبر درگذشت استفان_هاوکینگ کیهان‌شناس مشهور منتشر شد. از او نقل شده است که: من فقط یک بچه‌ام که بزرگ نشده و هنوز می‌پرسم “چرا” و چطور” و البته گاهی هم به جواب می رسم. از این مرد یادگرفتم که برای نوشتن هر مطلب و سندی باید مسائل مربوطه را به درستی شناخت و برای رفع آنها سوالاتی درست طرح کرد. امیدوارم دست‌اندرکاران تولید سند_جامع_مدیریت_بحران_شهر_تهران به جای تکرار مطالب کتاب‌ها و مقالات و یا انتقاد و فرافکنی کاستی‌های مدیریتی به طرح سوالات درست اهتمام ورزند تا براساس فرمایش ریاست سازمان_پیشگیری_و_مدیریت_بحران_شهر_تهران بتوانیم تا پایان سال ۹۷ شاهد نهایی و عملیاتی شدن این کار باشیم.

۲۳ اسفند ۹۷
#حسام_الدین_نراقی
#انجمن_امداد_ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها