بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آگاه باشیم، ایمن باشیم

کد خبر: 86108 Print This Post
۰۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۶
آگاه باشیم، ایمن باشیم

بنانیوز-رفتم و یه گشت در اطراف منزل زدم. دیده‌هایم را با شما شریک می‌شوم تا شاید مورد استفاده قرار گیرد.
۱. این ۲-۳ روزه اگر آموزش ندیده و بلد نیستید ماشین در شرایط یخ و برف برانید بهتر است خودروی خود را از منزل خارج نکنید. خطر تصادف بالا است. حتی اگر شما بلد باشید هستند دیگرانی که بلد نیستند و احتمال دارد به خودرو شما آسیب بزنند. بیمه داشتن دردی را دوا نمی‌کند. اتلاف زمان و ایجاد ترافیک و جنگ اعصاب دارد که چند روز صبر کنید بهتر است.
۲. حتما در زمان خروج پیاده از خانه کفش لژدار (بهتر است کفش کوه‌پیمایی) و دستکش و لباس گرم و از همه مهمتر کیف رودوشی برای پیاده‌روی داشته باشید. چون یک سری مسیرها تردد عابر پیاده یخ‌زده و خطر سُرخوردن بالا است. دمای امشب و فردا منفی خواهد بود و اگر کار ضروری ندارید دلیلی برای خروج از خانه نیست. چند روز تحمل و صبر کنید چون لگن شکسته بشه چندبار عمل و چند ماه استراحت لازم داره.
۳. با روشهای اصولی جلوی منزل و یا حیاط خود را از برف پاکسازی کنید. شیلنگ آب و یه ظرف آب‌جوش کفاف و راهکار نیست. پاروی درست برف و جاروی مسیر و اگر دردسترس بود استفاده از کیسه‌های شن شهرداری بهتراست. یادتان باشد استفاده از نمک آن هم به مقیاس زیاد باعث خسارت به طبیعت و تخریب محیط زیست می‌شود.

#حسام_الدین_نراقی
#انجمن_امداد_ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها