بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۷ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Friday, 27 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برف که دیگر قابل پیش بینی است، این را چرا نتوانستیم مدیریت کنیم؟

کد خبر: 86097 Print This Post
۰۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۵
برف که دیگر قابل پیش بینی است،  این را چرا نتوانستیم مدیریت کنیم؟

بنانیوز-از دیشب در جاده های منتهی به تهران هزاران ماشین در برف مانده اند و عکس و.گزارش است که از این بندگان خدا در فضای مجازی دست به دست میشود.
چرا برای یک حادثه طبیعی قابل پیش بینی که حداقل سه روز قبل هشدار بارش آن را هواشناسی داده بود باز هم غافل گیر شدیم، آیا امکان آن را نداشتیم تا با اطلاع رسانی گسترده به مردم از چند روز قبل از محبوس شدن آنها در اتوبانها جلوگیری کنیم؟
آیا نمی توانستیم همچون مدیران استان گیلان که چهار روز قبل از بارش از تشکل های مردم نهاد خود برای مدیریت بحران برف درخواست کمک کرد و از پتانسیل مردمی برای عبور از بحران ما هم کمک میگرفتیم؟
آیا وقت آن نرسیده است که مدیران بحران ما متوجه آن بشوند که دوران پدر سالاری به سر آمده و باید به توان و درایت مردم در مدیریت شهر و کشور خودشان اعتقاد پیدا کنند؟
متاسفانه این روزها، برای مدیریت بحران کشور ما روزهای تلخ و تاریکی است، روزگاری شده است که اقایان در مدیریت بحران کشور، نه تنها از تجربیات تلخ گذشته درس نمیگیرند بلکه با طرح هایی همچون طرح استانهای معین برای زلزله شهر تهران، نشان می دهند که نه تنها با زلزله های بزرگ آشنا نیستند بلکه به توان و قدرت مردم کشورشان هم بی اعتقاد هستند
تهران با چنین شیوه های مدیریتی در بحران، شهری بی دفاع است.

فایل آموزشی هنر زنده ماندن در شرایط سخت برفی تیم نجات موج پیشرو، لطفا این فایل را برای نجات جان هموطنانمان در سراسر کشور به اشتراک بگذارید تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

موج پیشرو-علیرضا سعیدی
دبیرکل جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها