بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تکمیل کانکس های قصر شیرین تا ده روز آینده

کد خبر: 85721 Print This Post
۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۶
تکمیل کانکس های قصر شیرین تا ده روز آینده

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: تا ۱۰ روز آینده تمام ۳۰۰ کانکس مورد نیاز در حوزه قصرشیرین برای اسکان موقت تامین خواهد شد و تقاضای ما این است که کمک‌ها از این به بعد به سمت اسکان دائم و کاهش هزینه های مردم در ساخت و ساز معطوف شود.

به گزارش بنانیوز ، نصرالله دهقانی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: خوشبختانه کار آواربرداری از هفته قبل شروع شده و هم اکنون سه اکیپ ماشین آلات آواربرداری مشغول کار هستند. مشخصا کار آواربرداری سه روستای شیرین آب، اتابک و داربلوط که خسارت بالای ۵۰ درصد داشتند شروع شده است. در این خصوص اولین پی‌کنی برای عملیات بازسازی روز گذشته انجام شد و انشاءالله روز آینده هم مصالح خریداری شده وارد منطقه می شود.

وی افزود: بالغ بر ۱۰۰۰ واحد در روستاهای قصرشیرین خسارت دیده اند که از این تعداد ۳۰ درصد دچار تخریب ۱۰۰ درصد شده و مابقی تعمیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، آمار خسارات در شهر قصرشیرین را هم ۱۵ تا ۲۰ درصد عنوان و تصریح کرد: حدود ۱۲۰۰ واحد در شهر برآورد خسارت صورت گرفته که از این تعداد ۱۵ تا ۲۰ درصد آسیب بالای ۵۰ درصد داشته اند.

دهقانی درباره آخرین اقدامات برای تهیه کانکس در حوزه قصرشیرین گفت: حدود ۳۰ کانکس تحویل داده شده است. البته با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی قصرشیرین نسبت به منطقه  بهتر است، فعلا چادر جوابگو است و تعجیلی برای کانکس نداریم. به اعتقاد ما اولویت با مناطق سردتر است.

وی تاکید کرد: با این وجود حدود ۳۰۰ کانکس نیاز داریم که به مرور می آید و حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده تامین خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با بیان اینکه امداد و نجات، تمام شده و اسکان موقت رو به اتمام است گفت: الان دیگر باید کمکها به سمت اسکان دائم معطوف شود و کسانی که می خواهند کمک کنند در این جهت کمکهای خود را سوق دهند تا بتوانیم مقداری هزینه تمام شده مردم را کاهش دهیم.

یک پاسخ به “تکمیل کانکس های قصر شیرین تا ده روز آینده”

  1. مقاوم سازي ساختمان گفت:

    امیدوارم زودتر از ده روز بشه، با این هوای سرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها