بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گزارش زمین لرزه ازگله شماره ۲۲

کد خبر: 85623 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۵
گزارش زمین لرزه ازگله شماره ۲۲

بنانیوز-انجمن امداد ایرانیان یک سازمان مردم نهاد با مجوز وزارت کشور در سطح ملی است که در  محورهای بهداشت وسلامت، امور بشردوستانه، ایمنی و مدیریت شرایط اضطراری و آسیب‌های اجتماعی فعال است.

متن زیر گزارشی است از یکی از اعضای این انجمن که از روز زلزله در منطقه زلزله زده حضور دارد:

اندک اندک شرایط در تهران دارد عادی می‌شود. آن حالت نابسامانی و ناهماهنگی درون دستگاهی و بین بخشی کم کم مرتفع شده است. البته این شرایط در برخی از سازمان‌ها که ارتباط و شرح خدمات مرتبط با مدیریت_شرایط_اضطراری نداشتند تاحدودی قابل قبول بود.
ولی بدترین شرایط و غیرقابل تصورترین حالت که به شخصه شاهد و مرتبط با آنها بودم برای برخی سازمان‌ها و مراکز دولتی و عمومی متولی و مسئول مدیریت_شرایط_اضطراری و مدیریت_عملیات_امدادونجات بود. مراکزی که طبق قانون باید اماده می‌بودند ولی نبودند و فردا هم می‌گویند بودیم ولی ما که می‌دانیم نبودند و هنوز هم نیستند.
در سالهای قبل بودجه‌های زیادی صرف موضوع پژوهش و آموزش و استانداردسازی و مستندسازی و … در این مراکز و دستگاه‌ها انجام شده است. بروز زمین لرزه_ازگله خیلی بد به ما و آنها که سالهاست نقاط ضعف را گوشزد می‌کنند نشان داد که آنهایی که باید آماده می‌بودند آمادگی مناسب برای مواجه با این شرایط را نداشتند. این ناهماهنگی و نبود آمادگی از سطح شهرستان تا ستاد ملی مشهود و دردآور بود.
امیدوار هستم مقامات دستگاه‌های نظارتی و مدیریت ارشد کشور نسبت به رفع کاستی‌ها و نه تنها یافتن متهم اقدام کنند. تنها چیزی که در میانه این سانحه به داد مردم استان و کشور رسید پیش‌لرزه سنگین قبل از لرزه اصلی بود.

حرف و گفتنی زیاد است و امیدوارم که گوش شنوایی باشد برای نظرات تخصصی و کارشناسی.

انجمن_امداد_ایرانیان
حسام_الدین_نراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها