بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۴ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Tuesday, 24 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گزارش زمین لرزه ازگله شماره ۲۱

کد خبر: 85619 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۰
گزارش زمین لرزه ازگله شماره ۲۱

بنانیوز-انجمن امداد ایرانیان یک سازمان مردم نهاد با مجوز وزارت کشور در سطح ملی است که در  محورهای بهداشت وسلامت، امور بشردوستانه، ایمنی و مدیریت شرایط اضطراری و آسیب‌های اجتماعی فعال است.

متن زیر گزارشی است از یکی از اعضای این انجمن که از روز زلزله در منطقه زلزله زده حضور دارد:

امروز ۱۰ روز از بروز زمین_لرزه_ازگله گذشته و پس از اتمام فاز نجات و طی شدن مدنی از امدادرسانی مطابق استانداردها و اصول مدیریت_شرایط_اضطراری اقدامات فاز بازسازی و بازتوانی مدتی است آغاز شده است.
مهمترین دغدغه مطلعین و متخصصین و مدیران فرآیند اسکان_اضطراری است که با توزیع چادرهای امدادی جمعیت_هلال_احمر آغاز شده. طی ۲ روز گذشته تصاویری از چادرهای دچار مشکل در رسانه‌ها منتشر شده است. براساس تجربیات و استانداردهای #مدیریت_عملیات_امدادونجات مراتب ذیل یه عنولن پیشنهاد و راهکار برای اطلاع فعالین اجتماعی و امدادی و شاید مدیران و مسئولین عرض میشود:
۱ – چادر امدادی به عنوان وسیله اسکان_اضطراری اگر به درستی برپا و تجهیز و ایزوله شود می‌تواند در شرایط فعلی و بارش برف هم دوام داشته باشد.
۲ – ایده استفاده از کانکس و موضوع اسکان_موقت در زمان زمین‌لرزه بم و با شکست طرح اردوگاه_امدادی مطرح و پیامدهای مثبت و منفی زیادی داشت. تامین و ساخت و ارسال و استقرار و هزینه و زمان مواردی است که باید به آن توجه کرد.
۳ – انتقال افراد به خارج از منطقه و اسکان در نزد اقوام و یا اجاره محل مسکونی تا پایان زمستان هم راهکاری دیگر است.
۴ – ساخت سریع بخشی از کل ساختمان در محل قبلی سازه و البته ساخت تجهیز مرحله‌ای آن هم یک راهکار دیگر است.

ولی تمام موارد فوق وابسته به راهبردها و برنامه‌های میان و بلند مدت دولت است. امیدوارم نهادهای متولی بخصوص بنیاد_مسکن_انقلاب_اسلامی و سازمان_مدیریت_بحران_کشور و استانداری_کرمانشاه در این زمینه هرچه زودتر اقدام لازم را انجام و با استفاده از تجربیات و خرد جمعی بهترین راهکار را عملیاتی کنند.

انجمن_امداد_ایرانیان
حسام_الدین_نراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها