بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۸ آذر ماه/ دوازدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در کشور برگزار می شود

کد خبر: 79 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۸۹ | ۱۲:۰۵
۸ آذر ماه/ دوازدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در کشور برگزار می شود
بنا نیوز- دوازدهمین مانور سراسری ” زلزله و ایمنی ” روز دوشنبه ۸ آذر ماه سال جاری، با نواختن زنگ زلزله، به طور همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

این مانور سراسری به همت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و با همکاری سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، سازمان صدا و سیما و جمعیت هلال احمر برگزار خواهد شد؛ که در آن حدود ۱۳۰ هزار مدرسه و ۱۳ میلیون دانش آموز مقاطع مختلف شرکت خواهند کرد .
به گزارش بنا نیوز به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، هدف از اجرای این مانور، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش آموزان با زلزله و چگونگی مقابله با آن جهت ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش آموزان نسبت به پدیده های طبیعی است.
ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، از جمله دیگر اهداف دوازدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی می باشد.
قابل ذکر است که این مانور از سال ۱۳۷۵ به پیشنهاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در مهد کودک ها و مدارس ابتدایی شهر تهران به اجرا درآمد و از سال ۱۳۷۸ به سراسر کشور تسری یافت. همچنین به منظور هر چه بهتر برگزار شدن مانور، تفاهم نامه ای در سال ۱۳۸۱ بین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، کشور و آموزش و پرورش و نیز جمعیت هلال احمر و سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا به امضا رسید که در آن بر استمرار، بسط و گسترش فعالیت های مانور سراسری زلزله و ایمنی تاکید شد.
این مانور همه ساله در روز ۸ آذر، در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها