بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دور تازه ای از برف و سرما اردبیل را فرا می گیرد

کد خبر: 5241 Print This Post
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۳:۰۰
دور تازه ای از برف و سرما اردبیل را فرا می گیرد

www.BanaNews.irرییس اداره پیش بینی وتحقیقات هواشناسی اردبیل گفت: دور تازه ای از ریزش برف و هوای سرد از اواخر وقت فردا (پنج شنبه) قسمت وسیعی از استان را فرا می گیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)علی دولتی مهر، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی بیانگر نفوذ یک سامانه بارش زا به سواحل شمالی ایران و استان اردبیل است که با جریانات ناپایدار در سطوح میانی جو همراهی دارد.

وی اظهار کرد: از عصر روز پنج شنبه به تدریج با نفوذ هوای سرد عرض های شمالی ضمن کاهش محسوس دمای هوا ساکنان نقاط سردسیر استان اردبیل شاهد افزایش تراکم ابر و مه در آسمان منطقه و شروع بارش برف خواهند بود.

وی یادآور شد بارش ها ابتدا به شکل خفیف خواهند بود، ولی در روز جمعه به ویژه عصر همان روز اوج فعالیت بارشی این سامانه جوی در منطقه اردبیل خواهد بود.

دولتی مهر، خاطرنشان کرد این سامانه از عصر روز شنبه به تدریج از آسمان منطقه اردبیل گذر خواهد کرد و به دنبال صاف شدن آسمان و بازتاب شدید گرمای ذخیره شده در سطح زمین به آسمان و نیز نفوذ هوای سرد در پشت سامانه بارشی بر میزان برودت هوا در منطقه افزوده خواهد شد.

وی افزود: نقشه های هواشناسی نشان می دهند که پس از گذر این سامانه تا اواسط هفته آینده آسمان اردبیل اغلب اوقات صاف گاهی با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود.

اداره پیش بینی و تحقیقات هواشناسی اردبیل در باره نفوذ سامانه سرد و بارش زا به منطقه اطلاعیه ای را برای آگاهی ساکنان منطقه صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آسمان اردبیل درعصر روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری است و باد سردی با بیشینه سرعت ۵۵ کیلومتر در ساعت از جانب جنوب غرب می وزد.

ساکنان اردبیل سردترین ساعات سحرگاه امروز را در هوای منهای شش درجه سلسیوس (سانتی گراد) سپری کردند و بیشینه دمای هوا در گرمترین ساعات امروز نیز از چهار درجه فراتر نرفت.

ساکنان اردبیل از ابتدای فصل پاییز امسال تا اواخر دی ماه شاهد خشکسالی کم سابقه بودند و در یک ماه گذشته سامانه های بارشی در سه مرحله این استان را زیر تاثیرات خود قرار داده که باتوجه به شدت خشکسالی ماه های قبل هنوز بارش های حاصل از آنها نتوانسته کمبود آب را در منطقه جبران کند.

اردبیل به ویژه مرکز استان شامل شهرستانهای اردبیل ، نمین ، نیر ، سرعین ، مشگین شهر به لحاظ ارتفاع زیاد و قرار گرفتن در مسیر سامانه ها و جریان های جوی گوناگون از نقاط بسیار سردسیر کشورهستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها