بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خسارت ۵۵ میلیارد ریالی سیل و توفان به بخش کشاورزی فهرج

کد خبر: 4648 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۳
خسارت ۵۵ میلیارد ریالی سیل و توفان به بخش کشاورزی فهرج

www.BanaNews.irمدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: سیل و توفان اخیر بیش از ۵۵ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی و دامداری این شهرستان وارد کرد.

علی دریجانی با بیان اینکه ۴۰ رشته قنات کشاورزان فهرجی در سیل و توفان دچار آسیب جدی شده‌اند، اظهار داشت: به این قنات‌ها بین ۴۰ تا ۸۰ درصد خسارت وارد شده است.

وی افزود: به طور متوسط به هر قنات ۴۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شده است و نیاز به مرمت و طوقه‌گذاری، نایگذاری و آزادسازی جریان آب دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، دریجانی بیان داشت: همچنین به ۳۰ رشته کانال بتنی کشاورزی نیز بالغ بر ۵ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج با اشاره به اینکه وزش توفان و بارش باران چند روز گذشته خسارات سنگینی به بخش کشاورزی این شهرستان فهرج وارد کرده است، گفت: در بخش زراعت به یک‌ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم و جو بین ۵۰ تا ۸۰ در صد خسارت وارد که موجب از بین رفتن این مزارع شده است و نیاز به کرت‌بندی مجدد دارند.

دریجانی با بیان اینکه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال خسارت به این بخش وارد شده است، خاطرنشان کرد: همچنین توفان و سیل به ۳ هزار هکتار مزارع یونجه شهرستان فهرج ۲۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرده که نیاز به کشت مجدد دارد.

وی افزود: هم‌اکنون ۵۰۰ هکتار از باغات شهرستان فهرج در محاصره شن قرار گرفته است و باید هرچه سریع‌تر باغ‌ها از شن تخلیه شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج خسارت وارد شده به این بخش را بیش از ۵ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: جاری شدن سیل در اماکن دامی موجب تخریب ۱۰۰ واحد دامی بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است.

دریجانی تصریح کرد: حدود ۴۰۰ رأس دام سبک تلف و با توجه به خسارات وارده به مزارع کشاورزی یونجه، نیاز مبرم به توزیع کنسانتره در بین دامداران است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها