بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خسارت بیش از ۳ هزار خانه در زلزله بوشهر

کد خبر: 42888 Print This Post
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۴۷
خسارت بیش از ۳ هزار خانه در زلزله بوشهر

www.BanaNews.irمعاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از خسارت دیدن بیش از سه هزار واحد مسکن روستایی در زلزله بوشهر خبر داد و گفت: بازسازی واحد‌های آسیب‌دیده آذربایجان شرقی تا پایان تیر ماه تکمیل می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عزیز‌الله مهدیان اظهار کرد: در شهرهای زلزله‌زده استان بوشهر ۳۱۹۴ واحد مسکونی خسارت دیده‌ است.

وی افزود: مراحل تجهیز و تامین اعتبارات برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده این شهر در حال انجام است و تلاش می‌شود تا زمان مساعد‌ بودن شرایط جوی در این منطقه کار بتون‌ریزی انجام شود.

مهدیان درباره‌ی پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان بوشهر، گفت: این تسهیلات مبلغ ۱۵میلیون تومان به علاوه حداقل دو میلیون تومان وام بلاعوض از سوی دولت است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کل واحد‌های نوسازی شده سال گذشته را به ۷۷ هزار و ۴۳۶ واحد اعلام کرد.

وی با اشاره به خساراتی هم‌چون سیل و زلزله در سال گذشته، گفت: از مجموع ۷۷ هزار واحد آسیب دیده ۸۶ هزار و ۹۲۰ واحد در بخش روستایی در این حوادث آسیب دیدند که تاکنون بازسازی ۲۸ هزار واحد تمام شده و مراحل بازسازی ۱۸هزار واحد در حال انجام است و تامین اعتبار مابقی واحد‌ها هنوز اعلام نشده است.

مهدیان با اشاره به زلزله خراسان جنوبی نیز افزود: ۲۰۰۰ واحد روستایی در این زلزله آسیب دیدند که تاکنون حدود ۵۰۰ واحد بازسازی شدند و مابقی آنها در حال بازسازی هستند.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز فاز دوم بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، گفت: در این زلزله ۱۵ هزار واحد خسارت جزئی داشتند که طی سه ماه بازسازی آنها انجام شد.

وی افزود: در پایان فصل کاری در آذرماه گذشته، بیش از ۱۰هزار واحد ساختمان تکمیل، بیش از ۱۲ هزار واحد سقف‌کاری و بیش از ۱۱ هزار واحد شیب‌بندی و عایق‌بندی شدند.

مهدیان درباره میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای این واحد‌ها گفت: تاکنون ۱۸ هزار قرار‌داد پرداخت تسهیلات در بخش روستایی با بانک‌ها منعقد شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها