بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وقوع ۵۰۰ زمین‌لرزه بالای ۱٫۵ ریشتر در کرمان

کد خبر: 4287 Print This Post
۱۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۱
وقوع ۵۰۰ زمین‌لرزه بالای ۱٫۵ ریشتر در کرمان

www.BanaNews.irمعاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی گفت: در طی یک ماه گذشته ۵۰۰ زمین‌لرزه با بزرگای ۱٫۵ ریشتر در استان کرمان رخ داده است.

مهدی زارع معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی با اشاره به زمین‌ لرزه‌های استان کرمان گفت: زلزله‌ای به بزرگای ۶٫۵ ریشتر روز ۲۹ آذر در منطقه ریگان استان کرمان اتفاق افتاد و وقوع پس‌لرزه‌ها در این منطقه ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: در ساعت ۱۲ و ۸ دقیقه روز پنج‌شنبه ۷ بهمن زلزله دیگری به بزرگای ۶ ریشتر در آن منطقه اتفاق افتاد و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۹ آذر ۶۵ پس‌لرزه با بزرگای بیش از ۲٫۸ ریشتر در این منطقه اتفاق افتاده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، زارع افزود: ۳ تا از این پس‌لرزه‌ها بزرگایی بیش از ۵ داشته‌اند و یکی از مهمترین آن‌ها روز جمعه در حدود ساعت ۸ صبح در این منطقه رخ داده است.

وی اضافه کرد: مکانیزم و راستای گسل این زلزله امتداد رأس است و روند آن در راستای شمال-شرق و جنوب-غرب است که در این منطقه پهنه گسل کهورک را داریم و به همین دلیل احتمال می‌دهیم که روند این زلزله‌ در پهنه این گسل باشد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی گفت: در طی یک ماه گذشته بیش از ۵۰۰ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۱٫۵ در این منطقه ثبت شده است.

وی ادامه داد: از آنجا که در همین منطقه ۲ زلزله در فاصله زمانی کوتاه به بزرگای بیش از ۶ ریشتر داشتیم، کار تحقیقات روی این توالی این زلزله‌ها از ۳ جنبه مختلف در پژوهشگاه زلزله‌شناسی آغاز و بررسی شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها