بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۵ فروردین، ۱۳۹۷ | Sunday, 25 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عملیات ۱۴ ساعته برف‌روبی در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره)

کد خبر: 41926 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۴
عملیات ۱۴ ساعته برف‌روبی در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره)

http://www.bananews.ir/مدیر کل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: با تلاش واحدهای مستقر در فرودگاه، ۶۰۰ هزار مترمربع از سطوح پروازی این فرودگاه در مدت ۱۴ ساعت توسط عوامل برف‌روبی پاکسازی شد.

به‌گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی دهقان – مدیر کل این فرودگاه – ضمن اعلام این خبر گفت: علیرغم بارش برف سنگین، حدود ۶۰ پرواز در این فرودگاه با کمال آرامش و آسایش نشست و برخاست کنند.

دهقان گفت: عملیات برف‌روبی سطوح پروازی از ساعت یک بامداد تا ۱۴ بعدازظهر پنج‌شنبه ۱۷ اسفند برای پنج بار توسط عوامل برف‌روبی انجام شد.

وی افزود: علاوه بر سطوح پروازی، ۱۱۰ کیلومتر از جاده‌های دسترسی به فرودگاه نیز از برف پاکسازی شد تا مسافران برای ورود و خروج به فرودگاه با مشکل مواجه نشوند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با اشاره به لزوم رعایت استانداردهای بین‌المللی در عملیات فرودگاهی و هواپیمایی گفت: فرودگاه دارای دستورالعمل عملیات زمستانی است که در آن نحوه جلوگیری از یخ‌زدگی و جمع‌آوری برف از سطوح پروازی تشریح شده است.

دهقان با اشاره به فراهم کردن امکانات لازم برای یخ‌زدایی و جلوگیری از یخ‌زدگی بدنه هواپیما در فرودگاه گفت: عملیات مذکور بر روی تمامی هواپیماهای خروجی توسط شرکت‌های هندلینگ انجام شد.

 

وی با اشاره به آمادگی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در شرایط اضطراری به‌ویژه برف، افزود: طی این مدت دو پرواز داخلی و دو پرواز خارجی که نتوانستند در فرودگاه مربوطه به زمین بنشینند را نیز پذیرش و مسافران با کمال آسودگی به مقاصد خود رهسپار شدند.

مدیران شرکت‌های هواپیمایی نیز از اقدامات صورت گرفته در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) در جهت پاکسازی سطوح پروازی و نشست و برخاست به‌موقع پروازها تقدیر کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها