بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیمه اجباری خانه ها در برابر سیل و زلزله در دستور کار دولت و مجلس

کد خبر: 41058 Print This Post
۰۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۰:۳۹
بیمه اجباری خانه ها در برابر سیل و زلزله در دستور کار دولت و مجلس

www.BanaNews.irمعاون وزیر کشور از بررسی لایحه اجباری شدن بیمه حوادث غیر متقربه در کمیسیون لوایح دولت و کمیسیون عمران مجلس خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسن قدمی در گفتگو با خبرنگار مهر از بررسی لایحه ای در دولت خبر داد که در صورت تصویب نهایی در مجلس تمامی ساختمانها و خانه های کشور بیمه اجباری حوادث غیرمترقبه می شوند.

وی افزود: البته بخشی از این لایحه هم در کمیسیون عمران مجلس مطرح است و در دستور کار این کمیسیون تخصصی قرار دارد. به موجب این لایحه باید صندوقی تشکیل شود و در این صندوق به صورت ماهانه مبالغی برای بیمه واحدهای مسکونی واریز شود تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه و بحرانی منابع این صندوق در اختیار بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در این لایحه تمامی زوایای این طرح دیده شده تا بارمالی زیادی برای صاحبان املاک نداشته باشد و هر شهروندی بتواند با واریز ماهانه یا سالانه مبلغی خانه خود را بیمه حوادث کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها