بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشهد در برابر آتش‌سوزی‌ها ایمن‌تر شد

کد خبر: 40806 Print This Post
۳۰ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۰۸
مشهد در برابر آتش‌سوزی‌ها ایمن‌تر شد

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به افزایش جمعیت شهر و نیاز به تجهیزات بیشتر برای ارائه عملکرد به موقع در زمان حادثه و حریق گفت: جمعیت ثابت و شناور شهر مشهد هر ساله به واسطه زیارتی بودن این شهر روبه رشد است، بنابراین نیاز به تجهیزات و امکانات بیشتر در حوزه آتش‌نشانی و ایمنی احساس می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) آتشپاد دوم حسن جعفری، ادامه داد: این افزایش جمعیت، افزایش حوادث و حریق را نیز به دنبال دارد، بنابراین باید اقداماتی انجام شود تا بتوان در زمان حادثه و حریق عملکرد مناسبی ارائه داد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نصب شیرهای آب ایستاده آتش‌نشانی (هیدرانت) را یکی از اقدامات کمک‌کننده به اطفای به موقع حریق عنوان کرد و افزود: در سال ۸۶ تنها ۴۳ شیر هیدرانت در شهر مشهد نصب شده بود که این تعداد در سال گذشته به ۴۰۷ شیر هیدرانت رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت این موضوع در سال جاری تعداد شیرهای هیدرانت شهر مشهد به عدد ۵۰۰ خواهد رسید، افزود: اما براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و مدنظر قراردادن شاخص‌های جمعیت، تعداد ساختمان‌ها، کاربری‌ها و… شهر مشهد به ۱۱۰۰ شیر هیدرانت نیاز دارد که تا پایان سال ۹۲ به این تعداد خواهیم رسید.
جعفری درخصوص استانداردهای جهانی نصب این شیرها گفت: طبق استانداردهای جهانی باید به فاصله ۶۰۰ متر یک شیر هیدرانت نصب شود که این شیرها در حال حاضر در کشور ژاپن به عنوان یک کشور پیشرفته هر ۹۰ متر نصب شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها