بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جمعیت یک روستا بعد از زلزله ۹برابر شد

کد خبر: 40244 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۲۵
جمعیت یک روستا بعد از زلزله ۹برابر شد

http://www.bananews.irمعاون سازمان مدیریت بحران کشور درباره علت طولانی‌شدن روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در روستاهای این استان با اتفاق جدیدی روبه‌رو شده‌ایم طوری که با مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها، بعد از زلزله، تعداد خانوارهای متقاضی خانه رو به افزایش است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی اکبرپور در این باره به ایسنا گفت: به عنوان مثال در یکی از روستاها، واحدهای مسکونی ۱۰ خانوار تخریب شده بود، اما دولت ناچار به ساخت ۹۰ واحد مسکونی در این روستا شد. زیرا افرادی که از روستا به شهر مهاجرت کرده بودند هم دوباره به روستاها بازگشتند و از دولت بازسازی خانه‌های پدری خود را درخواست کردند.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با اذعان به اینکه برودت هوا موجب کندی کار عمرانی در مناطق زلزله‌زده خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی شده است، گفت: بخشی از طولانی شدن روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، به دلیل مهاجرت دوباره روستائیان به این مناطق است.
به گفته اکبرپور بر اساس ماده ۱۲، دولت اجازه دارد در صورت وقوع حوادث طبیعی، ۲ درصد بودجه کشور را در امر بازسازی هزینه کند و معادل ۳ درصد بودجه کل کشور هم در صورت خشکسالی به امر مدیریت بحران اختصاص می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها