بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ثبت ۳۷ پس لرزه در آذربایجان شرقی/ سایت لرزه نگاری باز هم جا ماند

کد خبر: 39563 Print This Post
۰۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۱
ثبت ۳۷ پس لرزه در آذربایجان شرقی/ سایت لرزه نگاری باز هم جا ماند

http://www.bananews.ir/قافله موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران در حالی که روز گذشته در ثبت زلزله ها از خبرنگاران عقب مانده و خبری از این سایت و اعلام پس لرزه ها نبود، پس از یک روز تاخیر به خبرنگاران پیوست و ۳۷ پس لرزه را در منطقه آذربایجان شرقی ثبت کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از ساعت ۱۸:۴۰ روز گذشته تا کنون در منطقه آذربایجان شرقی ۳۷ پس لرزه ثبت شده که کانون آنها ورزقان، اهر و بخشایش هستند.

در شهرستان اهر در این مدت ۱۲ پس لرزه رخ داده که بیشترین آن ۳٫۲ و کمترین آن ۱٫۴ ریشتر بوده اند.

همچنین در شهرستان ورزقان بعد از ساعت ۱۸٫۴۰ که زمین لرزه اصلی به وقوع پیوست، هشت زمین لرزه به وقوع پیوسته که کمترین آن ۱٫۳ و بیشترین آن ۱٫۷ بوده است.

در این مدت همچنین دو زمین لرزه در «بخشایش» شهرستان هریس به وقوع پیوسته که بیشترین آن ۱٫۶ و کمترین آن ۱٫۲ بوده است.

این اولین بار نیست که موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران(مرکز لرزه نگاری کشوری) در اعلام زلزله و بزرگی آن دچار مشکل و اشتباه می شود که در این خصوص معاون سازمان زمین شناسی شمالغرب علت این مهم را فرسودگی دستگاههای لرزه نگاری عنوان کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها