بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معاون سازمان مدیریت بحران کشور: می‌گویند تهران آمادگی زلزله را ندارد

کد خبر: 38867 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۹۱ | ۰۷:۱۹
معاون سازمان مدیریت بحران کشور: می‌گویند تهران آمادگی زلزله را ندارد

http://www.bananews.ir/معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه از مسوولان استان تهران خواسته شده با ارائه یک برنامه، آمادگی تهران برای مقابله با بحران ناشی از زلزله را احراز کنند، گفت: مسوولان سازمان مدیریت بحران شهر تهران اذعان دارند که آمادگی لازم برای مقابله با زلزله و بحران‌های ناشی از آن، هنوز در پایتخت تامین نشده و شرایط موجود نمی‌تواند دغدغه خاطر مردم و مسوولان بالادستی نظام را در حوزه آمادگی و بسیج امکانات هنگام وقوع بحران برطرف کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وی به ایسنا گفت: در زمینه به دست آوردن آمادگی و پاسخگویی دستگاه‌ها در هنگام وقوع بحران راه درازی در پیش است.
بافت‌های فرسوده تهران، دسترسی و امداد و نجات مصدومان زلزله تهران را در بسیاری از نقاط پایتخت با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند، به طوری که اگر یک زلزله بیش از پنج ریشتر رخ دهد، تراکم جمعیتی موجود در بافت‌های فرسوده مانع دسترسی به گروه‌های امداد و نجات به مناطق آسیب‌دیده می‌شود. ضمن اینکه مشکلات مشابهی می‌تواند در جریان امدادرسانی به مصدومان ساختمان‌های بلندمرتبه تهران رخ دهد. معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران اعتقاد دارد که در شهر تهران باید درباره امداد و نجات هوایی بیشتر کار و برنامه‌ریزی صورت گیرد تا بخشی از مشکلات یاد شده مهار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها