بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

زمین لرزه شدید در پاکستان مردم را به وحشت انداخت

کد خبر: 3615 Print This Post
۲۹ دی ۱۳۸۹ | ۱۳:۱۶
زمین لرزه شدید در پاکستان مردم را به وحشت انداخت

www.BanaNews.irوقوع زمین لرزه مهیب در جنوب غربی پاکستان باعث شد تا مردم به طور وحشت زده از بیم از دست دادن جان خود از خانه هایشان بیرون بیایند و این زمین لرزه تا مسافت بسیار دور در هند و منطقه خلیج فارس نیز احساس شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد ، مرکز زلزله نگاری امریکا اعلام کرد این زمین لرزه ۲/۷ درجه ریشتری ساعت یک و بیست و سه دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت محلی در حدود ۵۰ کیلومتری غرب شهر دلبندین نزدیک مرز افغانستان رخ داده است .

تصاویر تلویزیونی مردم وحشت زده را نشان داد که در هوای سرد از خانه هایشان فرار کرده و آیاتی از قران را تلاوت می کردند.

گروههای نجات گفتند بعداز زلزله در یک منطقه پرجمعیت به حال آماده باش در آمده ولی هیچ تماس اضطراری با آنها گرفته نشده و گزارشهای اولیه ای در مورد تلفات دریافت نشده است .

تکان های شدیدی پس از این زلزله در مسافت های دور همچون دهلی نو پایتخت هند واقع در حدود ۱۳۰۰ کیلومتری و همچنین چندین شهر در امتداد شمال غربی هند احساس شد هر چند که هیچ گزارشی در مورد خسارات یا تلفات احتمالی دریافت نگردید.

داده های مرکز زلزله نگاری امریکا حکایت از آن دارد که این زمین لرزه در امتداد ابوظبی و دوبی نیز احساس شده است .

این مرکز ضمن اصلاح گزارش قبلی خود که در آن شدت زلزله ۴/۷ درجه ریشتر اعلام شده بود گفت شدت زمین لرزه ۲/۷ درجه ریشتر و مرکز آن در عمق ۸۴ کیلومتری بود.

در بولتن اولیه مرکز زلزله نگاری امریکا گفته شده بود که مرکز زمین لرزه در عمق ده کیلومتری قرار داشت که این می تواند خسارات و تلفات عمده ای داشته باشد.

اداره زلزله نگاری پاکستان شدت زلزله را ۳/۷ درجه ریشتر اعلام کرد.

 

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها