بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هیچ نقطه‌ای از کشور در مقابل زلزله‌های شدید امن نخواهند بود

کد خبر: 3031 Print This Post
۲۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۰
هیچ نقطه‌ای از کشور در مقابل زلزله‌های شدید امن نخواهند بود

www.BanaNews.irرییس دانشکده جغرافیا و برنامه‌ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: اکثر زلزله‌های ایران در عمق سطحی هستند و از قدرت تخریبی بالایی برخوردارند.

دکتر حسین نگارش با بیان این مطلب افزود: باید سطح آگاهی همه جامعه را در رابطه با شناخت و نحوه فعالیت گسل‌ها و زلزله‌ها بالابردن و مقاوم سازی ساختمانها را افزایش داد و به مردم فهماند که هزینه ایمن سازی ساختمانها به مراتب کمتر از هزینه زیباسازی آن است.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، رییس دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار کرد: هیچ نقطه‌ای از کشور ایران در مقابل زلزله‌های شدید منطقه امن نخواهند بود؛ بنابراین مردم و مسؤولان باید زلزله را باور داشته باشند و با مقاوم سازی ساختمانها و رعایت اصول فنی و مهندسی سعی کنند تلفات و خسارات را به حداقل کاهش دهند.

به گفته وی در حال حاضر حدود ۴ میلیون خانه روستایی وجود دارد که با لحاظ بافت فرسوده خشت و گلی در مقابل زلزله ایمن و مقاوم نیستند.

نگارش تصریح کرد: از ساخت شهرها در کنار گسل ها باید پرهیز کرد و فاصله قانونی را رعایت کرد زیرا فعالیت گسل‌ها موجب تخریب شهرها می‌شود و توسعه این گونه شهرها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

رییس دانشکده جغرافیا و برنامه‌ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: فقر باعث اسکان بی رویه و ساخت و سازهای بدون کنترل و با کیفیت پایین در حاشیه شهرها می شود که خود درهنگام فعالیت گسل‌ها و وقوع زلزله فاجعه آمیز خواهدبود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها