بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نشانی نقشه توزیع آخرین زمین‌لرزه‌ها

کد خبر: 281 Print This Post
۰۸ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۷
نشانی نقشه توزیع آخرین زمین‌لرزه‌ها

پایگاه اینترنتی مرکز لرزه‌نگاری کشوری در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اطلاعات مربوط به آخرین زمین‌لرزه‌های رخ‌ داده در مناطق مختلف کشور را منتشر می‌کند.

در صفحه اول این پایگاه به نشانی www. irsc.ut.ac.ir فقط اطلاعات و جزئیات زلزله‌های بالای ۴ ریشتر نشان داده می‌شود؛ به‌طوری‌که نقشه توزیع زمین‌ لرزه‌های با بزرگی ۴ ریشتر به بالا در آن قابل مشاهده است.

این در حالی است که موسسه ژئوفیزیک اطلاعات همه زلزله‌های با بزرگی زیر یک ریشتر به بالا را توسط ایستگاه‌های ثبت‌کننده در همه مناطق کشور بلافاصله پس از وقوع دریافت می‌کند. دنیای‌اقتصاد دیروز در گزارشی با عنوان زلزله‌های پی‌درپی در ۱۳ استان کشور، نوشت: «مرکز لرزه‌نگاری فقط زلزله‌های بزرگ‌تر از ۴ ریشتر را ثبت می‌کند.» در حالی‌که منظور از این عبارت این بوده که صفحه اول پایگاه اینترنتی این مرکز فقط جزئیات زلزله‌های بزرگ‌تر از ۴ ریشتر را در سایت برای رویت نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها