بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

زلزله به غرب تهران آمد

کد خبر: 25035 Print This Post
۰۳ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۴
زلزله به غرب تهران آمد

http://www.bananews.ir/حوالی تهران که از دو هفته گذشته، پی‌درپی شروع به لرزیدن کرده، بامداد دیروز برای بار ششم پایتخت‌نشینان را به صورت خفیف تکان داد با این تفاوت که موقعیت زلزله صبح دیروز متفاوت از ۵ زمین‌لرزه قبلی، در غربی‌ترین نقطه استان تهران گزارش شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جمعه دو هفته پیش در شرق تهران -منطقه دماوند- زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷/ ۴ ریشتر رخ داد و بعد از آن تا روز شنبه اخیر در فاصله ۵۰ کیلومتری شرق پایتخت ۴ زلزله ۵/ ۲ تا ۵/ ۳ ریشتری به ثبت رسید. اما در حالی که کارشناسان زلزله، وقوع زمین‌لرزه‌های شرق تهران را نشانه آرامش سایر گسل‌های تهران عنوان کرده‌اند و حتی از تخلیه فشار گسل‌های خطرناک شرق تهران تحت تاثیر زلزله‌های مکرر اخیر سخن می‌گویند، ساعت ۴ و ۴۰ دقیقه صبح روز گذشته، زلزله‌ای به قدرت ۶ /۲ ریشتر در منطقه کردان کرج در فاصله ۵۳ کیلومتری شهر تهران به وقوع پیوست که به این ترتیب منبع لرزش‌ها در تهران از شرق به غرب آمده است. منشا زلزله بامداد دیروز در عمق ۶ کیلومتری زمین بوده است.سایت لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک مشخصات این زلزله را اعلام و تایید کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها