بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

علت حضور «سیل‌ها» در نواحی عمیق‌تر اقیانوس‌ها

کد خبر: 24559 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۴
علت حضور «سیل‌ها» در نواحی عمیق‌تر اقیانوس‌ها

http://www.bananews.ir/افزایش درجه حرارت آب اقیانوس‌ها به دلیل گرمایش زمین، سیل‌های فیلی شکل را مجبور کرد تا در مناطق عمیق‌تر اقیانوسها غوطه‌ور شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  پژوهشگران آلمانی علت تغییر رفتار «سیل‌ها» را حرکت شکار این حیوان به نواحی عمیق‌تر اقیانوس‌ها عنوان کردند.

دانشمندان انستیتوی «آلفرد وگنر»، فعال در حوزه تحقیقات قطبی و دریایی واقع در برمرهیون در این باره می‌گویند: در واقع با افزایش گرمای آب اقیانوس‌ها، آبزیان به اعماق اقیانوس‌ها مهاجرت کرده و با این کار «سیل‌ها» را برای تهیه غذا وادار به نفوذ به اعماق آب می‌کنند.

پژوهشگران می‌گویند: سیل‌ها ۶۵ درصد عمر خود را در عمق ۳۰۰ فیتی (۹۱٫۴۴ متری) اقیانوس زندگی می‌کنند و در مواردی به عمق ۶ هزار و ۵۰۰ فیتی (۱۹۸۱٫۲ متری) هم می‌روند.

با افزایش درجه حرارت اقیانوس‌ها، سیل‌ها مجبور می‌شوند گستره شکار خود را به آبهای سردتر توسعه دهند و حتی به نواحی عمیق‌تر شنا کنند، از سوی دیگر آن‌ها وقت کمتری برای یافتن غذا خواهند داشت که همه این عوامل در بلندمدت شانس زنده ماندن سیل‌ها را کاهش می‌دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها