بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین ماهواره زلزله شناسی ایران ساخته می شود

کد خبر: 24535 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۲:۱۶
نخستین ماهواره زلزله شناسی ایران ساخته می شود

http://www.bananews.ir/معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت : نخستین ماهواره زلزله شناسی کشور با نام آیات توسط محققان ایرانی طراحی و ساخته می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر محمد حسن انتظاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این ماهواره ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرمی در ارتفاع پایین قرار خواهد گرفت و ماموریت اصلی آن شناسایی سیگنال هایی است که قبل و بعد از وقوع زلزله از کره زمین متصاعد می شود.

معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی خاطرنشان کرد: ماهواره آیات با پردازش اغتشاشات ایجاد شده قبل و بعد از وقوع زمین لرزه سهم عمده ای در پیش بینی زلزله خواهد داشت . این ماهواره پیش نشانگرهای زلزله را در سطح وسیعی از زمین آشکارسازی و اندازه گیری می کند.

انتظاری اظهار داشت: مطالعات اولیه این طرح انجام شده و قرار است بعد از تامین بودجه مرحله طراحی و ساخت این ماهواره آغاز شود .

به گفته وی براساس تفاهم نامه منعقد شده میان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله قرار است این طرح با همکاری این دو نهاد انجام شود.

معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اظهار داشت: کشورها در زمینه ساخت ماهواره های زلزله شناسی در ابتدای راه هستند و هم اکنون کشورهای اندکی مانند فرانسه، چین و روسیه در این حوزه فعالیت می کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها