بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پروژه احیای جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک تصویب شد

کد خبر: 22058 Print This Post
۰۳ دی ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۳
پروژه احیای جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک تصویب شد

http://www.bananews.ir/معاون امور بین الملل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تصویب پروژه احیا و توسعه جنگلهای واقع در مناطق نیمه خشک و خشک توسط صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست خبر داد و گفت: این پروژه در استان ایلام اجرایی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد ابراهیم فلاح کهن در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: پروژه احیا، توسعه و مدیریت پایدار جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک به صورت مشترک توسط ایران، صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست(جف) و دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) از سال ۲۰۱۲ در ایلام اجرایی می شود.

وی در ادامه گفت: اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ۸٫۵ میلیون دلار است که ۲٫۵ میلیون دلار آن توسط صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست(جف) پرداخت می شود.

به گفته معاون امور بین الملل سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور مدت پروژه احیاء، توسعه و مدیریت پایدار جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک ۵ سال است.

فلاح کهن تصریح کرد: این پروژه از سوی کشور ایران به صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست پیشنهاد داده شده است که در نهایت آنها نیز پس از بررسی با اجرای این پروژه موافقت کردند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله بعد باید سند این پروژه تهیه شود، گفت: سایت‌ها، تعداد روستاهای درگیر و نحوه مشارکت مردم در اجرای پروژه مدیریت پایدار جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک در سند آن تهیه و تنظیم می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: براساس آمارهای تهیه شده، ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار جنگل در کشور وجود دارد که ۱٫۹ میلیون هکتار آن در شمال قرار دارد.به طور قطع حفظ جنگلها در مناطق خشک و نیمه خشک مدیریت خاصی را می طلبد و سازمانهای مسئول در این زمینه وظایف سنگینی را برعهده دارند.

فلاح کهن افزود: شرایط رویش در این مناطق سخت و خاک نیز شوری بسیاری دارد؛ بنابراین جنگل کاری و حفظ جنگلها بسیار سخت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها