بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی شهرتهران تهیه شد

کد خبر: 20882 Print This Post
۰۶ آذر ۱۳۹۰ | ۱۲:۰۷
ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی شهرتهران تهیه شد

http://www.bananews.ir/قائم مقام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی شهر تهران خبرداد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘علی نادی’ اظهار داشت: با وجود این که شهر تهران دارای گسل های مختلف است متاسفانه در حال حاضرضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی تهران همچون ضوابط ساخت و ساز در پهنه های عادی است که این امر بسیار خطرآفرین است .

وی خاطرنشان کرد : از این رو کمیته ای برای تهیه ضوابط ساخت و ساز در پهنه گسلی شهر تهران در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تشکیل شد .این کمیته نیز ضوابط لازم را تهیه کرده و این ضوابط به شهرداری تهران ارسال شده است که پس از طی مراحل تصویب نهایی ، اجرایی می شود.

قائم مقام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران  در گفتگو با ایرنا خاطرنشان کرد: در این ضوابط، محدودیت طبقاتی برای ساخت‌وساز فقط برای پهنه گسلی اصلی تعریف و در سایر پهنه‌ها (پهنه گسلی متوسط و فرعی)، هیچ‌گونه محدودیت طبقاتی مطرح نشده اما تمهیداتی برای این پهنه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: محدودیت های طبقاتی مطرح شده برای پهنه با جابه‌جایی عمده واقع در پهنه گسل اصلی ، سه طبقه و برای مابقی پهنه اصلی، ۶ طبقه در نظر گرفته شده است.

نادی اظهار داشت: در ضوابط تدوین شده با توجه به وجود سه نوع گسل اصلی، متوسط و فرعی، به ترتیب سه پهنه اصلی، متوسط و فرعی تعریف شده است. در پهنه گسلی اصلی گاه یک پهنه جابه‌جایی عمده تعریف شده است که در آن پهنه، جابه‌جایی زمین به صورت عمده و متمرکز مثلا حدود یک تا دو متر به صورت عمود یا افقی قابل انتظار است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها