بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سیزدهمین مانور سراسری زلزله هشتم آذرماه برگزار می شود

کد خبر: 20599 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۱۲:۵۰
سیزدهمین مانور سراسری زلزله هشتم آذرماه برگزار می شود

http://www.bananews.ir/مدیر گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: سیزدهمین دوره مانور سراسری زلزله هشتم آذرماه به طور سراسری در مدارس کل کشور برگزار می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’محمد رضا مهدوی فر’ در گفت و گو با ایرنا افزود: این دوره از مانور با هدف اصلی پناه گیری ، خروج صحیح در حین زلزله و کاهش خطرپذیری زلزله در هنگام وقوع برگزار می شود.

وی اظهارداشت: شعار این دوره از مانور سراسری زلزله ‘ ارتقای فرهنگ ایمنی در برابر زلزله ‘ است که قصد داریم با ارایه سخنرانی های تخصصی و برگزاری مسابقات، فرهنگ ایمنی در برابر زلزله را ارتقا دهیم.

مهدوی فر ادامه داد: بیش از ۱۲۰ هزار مدرسه و ۱۲ میلیون دانش آموز از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان دراین مانور شرکت می کنند و از آنجا که دانش آموز در تمام خانواده ها وجود دارد سعی داریم که فرهنگ ایمنی را از طریق آنها وارد خانواده ها کنیم.

وی گفت: هر ۱۰ سال یک بار دو تا سه زلزله بالای هفت ریشتر و بین ۱۵ تا ۲۵ زلزله بین ۶ تا هفت ریشتر در کشورمان رخ می دهد، این آمار نشان می دهد که کشور ما زلزله خیز است بنابراین باید زندگی کردن با زلزله را بیاموزیم و با آن کنار بیاییم.

مهدوی فر تاکید کرد: باید با انجام تحقیقات و پژوهش های اصولی و به صورت علمی میزان خسارات ناشی از زلزله را کاهش دهیم به گونه ای که کشوری مانند ژاپن با وجود زلزله ۹ ریشتری به خوبی در مقابل آن عمل کرد . این در حالی است که کشور ما هنوز در برابر زلزله های کوچک و متوسط آسیب پذیر است .

وی ادامه داد:مانور زلزله از سال ۱۳۷۸به صورت سراسری در کشور برگزار می شود و امسال سیزدهمین دوره آن برگزار می شود که امیدوارم ۱۲ دوره قبل تاثیر خوبی بر روی نحوه رفتار مردم در هنگام وقوع زلزله داشته باشد .

مهدوی فر گفت: روز هشتم آذرماه برنامه مخصوصی درباره زلزله از ساعت هفت صبح از رادیو پخش می شود و بین ساعت ۱۰ تا ۱۰/۳۰ آژیر خطربه مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه از رادیو پخش می شود که به معنی وقوع زلزله فرضی است که دراین زمان دانش آموزان و مربیان باید به صورت صحیح پناه گیری کنند و بعد از قطع شدن آژیر یعنی زمانی که زلزله تمام شد، نحوه صحیح خروج از پناهگاه را انجام دهند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها