بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایجاد شبکه اضطراری مخابراتی در مواقع بحران

کد خبر: 19808 Print This Post
۱۰ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۵
ایجاد شبکه اضطراری مخابراتی در مواقع بحران

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران از راه اندازی شبکه اضطراری مخابراتی بحران برای پاسخگویی به نیاز ارتباطی کشور در مواقع بحران و وقوع حوادث طبیعی چون سیل و زلزله خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) داوود زارعیان در گفتگو با مهر با اشاره به راه اندازی شبکه‌ اضطراری تلفن همراه در کل کشور اظهار داشت: با وجود این شبکه تمامی افراد و سازمانهایی که در مواقع بحران نیاز به ارتباطات با تلفن همراه دارند ارتباطشان قطع نخواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شبکه اضطراری مخابرات در مواقع بحران ها و بلایای طبیعی همچون وقوع زلزله و سیل ، سونامی و طوفان به کار گرفته می شود، اضافه کرد: این شبکه برای سازمانها و دستگاههای امداد رسان که در مواقع بحران نیاز به برقراری ارتباطات مخابراتی دارند، کارآیی خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه هم اکنون این شبکه در کل کشور راه اندازی شده و برای حوادث مترقبه به کار گرفته خواهد شد، گفت: شرکت مخابرات ایران ابتدا این شبکه را برای نیاز به تلفن همراه کشور ایجاد کرده است و بزودی نیز شبکه تلفن ثابت و اینترنت مواقع بحران نیز راه اندازی خواهد شد تا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه ارتباطات مخابراتی کشور برای خدمت رسانی دستگاههای امدادرسان قطع نشود.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران راه اندازی شبکه اضطراری تلفن ثابت را در چندین مرحله عنوان کرد که هم اکنون در برخی از استانها به صورت پایلوت در حال راه اندازی است.

به گزارش مهر، معمولا در هر کشوری پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت بحران حوادث غیرمترقبه پیش بینی های لازم را در بخش های مختلف برای امداد و نجات در زمان بحران دارند که یکی از این بخش ها را بخش ارتباطات هر کشوری تشکیل می دهد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها