بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حل یک ساختمان تهران در آب باران

کد خبر: 19757 Print This Post
۰۹ آبان ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۴
حل یک ساختمان تهران در آب باران

http://www.bananews.ir/باران‌های چند روز اخیر باعث ریزش یک ساختمان ۴ طبقه در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران شد.شامگاه شنبه، ساختمانی که برخی خبرگزاری‌ها آن را کا‌ه‌گلی اما عکس‌های موجود در سامانه آتش‌نشانی تهران، مصالح بکار رفته در آن را آهن و سیمان عنوان می‌کند، براثر آب باران، تخریب شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ظاهرا ساختمان‌های موجود در تهران قبل از اینکه از ناحیه زلزله‌احتمالی آسیب‌پذیر باشد، در مقابل «باران» تاب تحمل‌شان را از دست داده‌اند. وضعیتی که دو روز پیش در خیابان سهروردی ساکنان را شوکه کرد در سایر کوچه و خیابان‌های مرکزی و جنوبی شهر همچون بمب ساعتی در انتظار واکنش است.خبرها از نحوه امداد و نجات ساکنان این ساختمان حل شده در باران حاکی است: عوامل امداد به دلیل معبر تنگ و تراکم جمعیتی در محله نتوانسته‌اند درست و حسابی، کار نجات را انجام دهند. به نظر می‌رسد برنامه مدون تشویقی و جامعی در تهران برای نوسازی یا مقاوم‌سازی ساختمان‌های قدیمی در محله‌های فرسوده وجود ندارد و فقط اگر مالک خودش تشخیص دهد باید ملک خود را نوسازی کند، دست به اقدام می‌زند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها