بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جزئیات گسل‌های تهران / بیشترین فعالیت بر روی گسل نیاوران

کد خبر: 1965 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۱۴
جزئیات گسل‌های تهران / بیشترین فعالیت بر روی گسل نیاوران

www.BanaNews.irعضو هیئت علمی پژوهشگاه زلزله با اشاره به جزئیات گسل‌های تهران گفت: بیشترین فعالیت بر روی گسل نیاوران است که سد لتیان بر روی این گسل احداث شده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا عباسی امروز سه شنبه در نشست بررسی ریسک پذیری تهران افزود: در گذشته با بررسی‌هایی که انجام شد طول گسل نیاوران تا ۱۳ کیلومتر شناسایی شده بود که در سالهای اخیر با بررسی‌هایی که صورت گرفت طول این گسل ۴۳ کیلومتر گزارش شده است.

وی به وجود گسل‌های لویزان و طرشت اشاره کرد و اظهار داشت: در جنوب تهران گسل پارچین را داریم که در مرز میان کوه و دشت است ضمن آنکه وجود گسل پیشوای ورامین نیز گزارش شده است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه زلزله همچنین به اجرای پروژه‌ای در طول سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ اشاره کرد و گفت: طبق این تحقیقات در شرق تهران و منطقه لواسان لرزه‌خیزی‌هایی ثبت شده است و علاوه بر آن دو رویداد لرزه خیزی در گسل طرشت و یک زمین لرزه نیز بر روی گسل لویزان ثبت شده ولی طبق این بررسی‌ها نشان داد که بیشترین رویداد لرزه خیزی بر روی گسل نیاوران اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به جزئیات گسل نیاوران خاطرنشان کرد: گسل نیاوران گسلی چپ‌گرا است که بیشترین میزان زلزله بر روی این گسل است.

عباسی احداث سد لتیان را بر روی این گسل دانست و یادآور شد: ‌در محل سد لتیان وجود چند گسل ثبت شده است که بررسی بر روی این گسل بسیار مشکل است چرا که مطالعه در مکان‌هایی باید صورت گیرد که امکان دسترسی به آنجا وجود ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها