بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

زندگی تهرانیها روی دینامیت

کد خبر: 19023 Print This Post
۲۴ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۹
زندگی تهرانیها روی دینامیت

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وجود ۷۴۰ هزار علمک گاز در سطح پایتخت گفت: پایتخت ایران در حالی بر روی دینامیت فعال بنا شده که کشورهای پیشرفته نیروی برق را جایگزین سوخت فسیلی کرده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عزیز الله رجب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تردد، تراکم و حتی آلودگی هوای تهران همه به مرز اشباع رسیده است و به نوعی می توان گفت که تهران امروز شهری است که توسعه غیراصولی داشته است.

وی افزود: باید مسئولان همیشه به این پرسش در ذهن خود پاسخ دهند که در صورت رخداد زلزله در تهران، پایتخت چند خروجی دارد؟ خروجیها چقدر کشش دارند؟ چند ساختمان تخریب می شود؟ چگونه می توان امدادرسانی داشت؟ چگونه می توان بر وحشت مدیریت داشت؟ و…

جانشین شهردار تهران در ستاد مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه روز به روز بر مرکزیت تهران از لحاظ محوریت سیاسی، فرهنگی، دانشگاهی، پزشکی و… افزوده می شود گفت: باید مسئولان پیش از این به فکر تهران امروز می افتادند و اگر هم امروز بخواهند فکری برای پایتخت کنند شاید تا ۲۰ سال آینده نتیجه دهد.

رجب زاده گفت: گاهی مواقع وقتی که در خلوت مشکلات و مسائل تهران را بعد از زلزله تصور می کنم وحشت زده می شوم ولی این دلیلی نمی شود که چاره اندیشی با این شرایط موجود برای تهران نکنیم. به نظر من باید مسئولان و دولتمردان و قانونگذاران با تدوین چشم اندازی ۲۰ ساله برای ساخت پایتختی استاندارد اقدام کنند.

وی با اشاره به ۱۱ هزار کیلومتر سیستم گازرسانی در تهران و وجود ۷۴۰ هزار علمک گاز در سطح پایتخت مدرنی مانند تهران افزود: در حالی که در کشورهای پیشرفته نیروی الکتریسیته جای گاز رسانی و سوختهای فسیلی را گرفته است تهران همچنان خواهان زندگی بر روی دینامیتی فعال است که تنها با یک زلزله کوچک با انفجاری مهیب مواجه می شود.

رجب زاده گفت: تهران به هیچ عنوان زیرساخت مناسبی برای مقابله با بحرانها ندارد و باید منتقل شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها