بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آرام‌سازی بستر سیل در آذربایجان غربی

کد خبر: 18480 Print This Post
۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۲
آرام‌سازی بستر سیل در آذربایجان غربی

http://www.bananews.irمدیرکل راه و ترابری آذربایجان غربی آرام‌سازی بستر سیل را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا رحمان‌زاده اظهار داشت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای احیای ادوات خفته اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی نیاز است و واگذاری این میزان اعتبار نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی است.

وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی باید در این زمینه هزینه کند، تصریح کرد: توجه هر چه بیشتر به این ادوات می‌تواند سبب مدیریت بهتر حوادث غیرمترقبه باشد.

این مسئول با اشاره به نیاز این اداره کل در زمینه مواجهه با بحران، افزود: آذربایجان غربی نیازمند خرید دو دستگاه دوربین نظارت‌ تصویری است چرا که سیستم نظارت تصویری برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی می‌شود که بر این اساس می‌توان به صورت آنلاین هر نقطه از منطقه را مشاهده کرد.

رحمان‌زاده ادامه داد: اعتباری که برای اداره کل راه و ترابری تخصیص می‌یابد برای پروژ‌ه‌های جدید است و برای پروژه‌هایی که خسارت می‌بینند اعتباری تخصیص نمی‌یابد.

وی آرام‌سازی بستر سیل را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد و گفت: برای این منظور در طراحی پل‌ها و ابنیه با مشاوران صحبت شده تا براساس استانداردها اقدام کنند.

این مسئول اعلام کرد: برخی مسیرها آرام‌سازی و بسترسازی نمی‌خواهند و سعی شده پیمانکارها با هماهنگی سازمان آب،‌ ابنیه و پل‌ها را طراحی و احداث کنند.

مدیرکل راه و ترابری آذربایجان غربی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران استان باید در این زمینه بیشتر تلاش کند، افزود: حمایت‌های مالی ستاد مدیریت بحران برای نگهداری این دستگاه‌ها در چند سال گذشته محقق نشده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها