بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کرمان پایلوت رصد زلزله کشور است

کد خبر: 1644 Print This Post
۰۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۳
کرمان پایلوت رصد زلزله کشور است

www.BanaNews.irاستاندار کرمان گفت: مسئولان کشور، استان کرمان را به عنوان پایلوت رصد زلزله انتخاب کرده و این به دلیل فعالیت ۱۸ گسل در استان کرمان است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، اسماعیل نجار شامگاه چهارشنبه در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: تلاش‌های انجام شده در جهاد دانشگاهی را ارج می‌نهیم و تا جایی که قوانین اجازه دهد، برای ارتقای آن تلاش و همراهی می‌کنیم.

وی بیان داشت: برای راه‌اندازی پژوهشکده زلزله در کرمان آمادگی لازم را داریم و به طور متوسط در روز بیش از ۱٫۵ زلزله در استان کرمان رخ می‌دهد.

نجار با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر پیشرفت بیشتر از توسعه تاکید دارند، افزود: مسئولان کشور، استان کرمان را به عنوان پایلوت رصد زلزله انتخاب کرده و این به دلیل فعالیت ۱۸ گسل در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه از خداوند ارتقای جایگاه رفیع علمی جهاد دانشگاهی را درخواست داریم، گفت: انتظار ما از جهاد دانشگاهی این است که با کمترین امکانات بیشترین خدمات را ارائه دهد.

در ادامه این جلسه رضا کامیاب‌ مقدس رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان اظهار داشت: با توجه به همکاری‌های استانداری کرمان، اکنون مجری تهیه سند اشتغال استان هستیم و در کرمان زمینه فعالیت‌های گوناگون فراهم است.

وی تصریح کرد: برای راه‌اندازی مرکز تخصصی بیماری‌های زنان و مرکز ناباروری که هم نیاز استان و موجب اشتغالزایی می‌شود، ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

کامیاب‌مقدس افزود: برای راه‌اندازی پژوهشکده زلزله که به عنوان قطب کشور در نظر گرفته شده است، ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی گفت: ظرفیت‌های خوبی در جهاد دانشگاهی و دانشگاه شهید باهنر کرمان در زمینه‌های مختلف وجود دارد و باید از آن‌ها استفاده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها