بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 24 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کار ساخت‌و ساز و مرمت خانه‌های زلزله‌زدگان کرمان آغاز شد

کد خبر: 1588 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۹
کار ساخت‌و ساز و مرمت خانه‌های زلزله‌زدگان کرمان آغاز شد

www.BanaNews.irنزدیک به هزار واحد مسکونی که شامل ۴۳ روستا بوده از حدود ۲۰ تا صد در صد تخریب شده‌اند/امداد و نجات حادثه دیدگان و مصدومان این زمین‌ لرزه تا صبحگاه شب حادثه به پایان رسید.

استاندار کرمان با اشاره به احیای مناطق آسیب دیده زلزله ریگان کرمان گفت: ساخت و ساز منازل و ترمیم راه‌ها همچنین ترمیم سیستم آب و برق روستاها در حال انجام است.

اسماعیل نجار استاندار کرمان با اشاره به زلزله شش و نیم ریشتری در استان کرمان تاکید کرد: قدرت این زلزله به میزان یک دهم کمتر از زلزله بم بوده و با عمق حادثه بم قابل مقایسه نیست.

او با اعلام اینکه کار امداد و نجات حادثه دیدگان و مصدومان این زمین‌ لرزه تا صبحگاه شب حادثه به پایان رسید افزود: کار امداد و نجات تمام شده و با توجه به سرمای هوا هیچ کمبودی گزارش نشده است.

نجار افزود: چادرهای مورد نیاز برای اسکان موقت تمام آسیب‌دیدگان توضیع شده است.

استاندار کرمان با اشاره به احیایی مناطق آسیب دیده گفت: ساخت و ساز منازل و ترمیم راه‌ها همچنین ترمیم سیستم آب و برق روستاها در حال انجام است.

او با بیان اینکه نزدیک به هزار واحد مسکونی که شامل ۴۳ روستا بوده از حدود ۲۰ تا صد در صد تخریب شده‌اند یادآور شد: این زمین‌ لرزه ۴ کشته و ۳۵ مجروح داشت که ۲۵ نفر به صورت سرپایی مداوا شده و ۸ نفر دیگر همچنان بستری هستند.

همچنین محمد رفیع‌آبادی رئیس شورای استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه کشته شدگان زمین‌ لرزه اخیر کودکان بوده‌اند گفت: بیشتر خسارت وارد شده به ساکنان این منطقه از کرمان مربوط به تلف شدن حیوانات اهلیشان بوده که از این راه امرار معاش می‌کردند.

او در ادامه خواستار ترمیم و بازسازی منازل مسکونی حادثه شدگان شد

منبع: ایلنا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها