بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۵۰۰ روستای آذربایجان غربی در معرض سیل

کد خبر: 15084 Print This Post
۰۲ مرداد ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۷
۵۰۰ روستای آذربایجان غربی در معرض سیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی از شناسایی بیش از ۵۰۰ روستای در معرض تهدید سیل در استان خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار مهر، رشد روز افزون سکونتگاههای شهری و روستایی و استفاده بی رویه از منابع طبیعی را عامل تشدید حوادث غیر مترقبه طبیعی دانست و افزود: با بررسیهای انجام شده بیش از ۵۰۰ روستا در مسیل سیلابها قرار گرفته که باید نسبت به جابجایی آنها اقدامات لازم انجام شود.

وی احیای مراتع، اجرای طرحهای آبخیز و آبخوان داری در مناطق کوهستانی و استفاده از مشارکت های مردمی در بهسازی و مقاوم سازی را از جمله راهکارهای ضروری در پیشگیری از وقوع حادثه ناگوار طبیعی عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا طرحهای مطالعاتی و اجرایی در دست اجرا است .

تلف شدن ۲۵۰۰ راس دام در سیلابهای اخیر شمال آذربایجان غربی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی از وارد آمدن خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی در اثر وقوع سیل در شهرهای شمال استان به مزارع و باغات، اماکن روستایی، دامها و تاسیسات شهری خبر داد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه شدت بارشها در چالدران در چند دهه اخیر بی نظیر بود، اظهار داشت: در این حادثه بیش از ۴۰ روستا تحت تاثیر مستقیم سیل قرار گرفته و متاسفانه سه نفر جان باخته و بیش از دو هزار و ۵۰۰ راس دام نیز تلف شدند .

وی با تشریح روند کمک رسانی به حادثه دیدگان نیز گفت: عملیات امداد رسانی از نخستین ساعات حادثه در مناطق شهری و روستایی شهرستانهای چالدران، شوط، ماکو و پلدشت آغاز شده و دستگاههای اجرایی و امداد رسان استان اقدامات لازم را انجام دادند .

هفته گذشته مردم شهرستانهای شمال آذربایجان غربی شامل شوط، پلدشت، چالدران و ماکو در اثر بارش شدید باران و بروز سیلابهای شدید در مناطق مختلف شهری و روستایی متحمل خسارتهای زیادی شدند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها