بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هر زلزله هشداری برای تهران است

کد خبر: 1496 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۴
هر زلزله هشداری برای تهران است

www.BanaNews.ir

رییس شورای شهر تهران از تعلیق صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌ها انتقاد کرد و نسبت به تبعات اجرایی نشدن این قانون هشدار داد.

مهدی چمران دیروز در جلسه علنی شورای شهر گفت: هر زلزله‌ای که در کشور رخ می‌دهد، هشداری برای تهران است و من را به یاد مصوبه اجرا نشده شناسنامه فنی ساختمان می‌اندازد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد، به تازگی و به دنبال انتقاد اعضای شورای شهر تهران، شهرداری و شورای شهر با استناد به مدارک و مستنداتی، صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌ها را متوقف کردند. این ماجرا که از شهریور امسال البته برای دومین چالش پیش روی صدور شناسنامه فنی شروع شد، تاکنون محل مجادله مدیریت شهر و مهندسان ناظر بوده است. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده نیز شهرداری در نظر دارد تا زمانی که روند صدور شناسنامه فنی از سوی مهندسان ناظر و شرکت‌های مجری اصلاح نشده است، از الزام به داشتن شناسنامه فنی برای صدور پایان‌کار صرف‌نظر کند. دیروز اما چمران به زلزله رخ‎داده در استان کرمان اشاره کرد و گفت: هر زلزله‌ای که رخ می‌دهد هشداری برای تهران است. وی تصریح کرد: با هر زلزله به یاد مصوبه اجرا نشده شناسنامه فنی ساختمان می‌افتم که هنوز در تهران اجرایی نشده است.

به گفته وی، مقصر اجرایی نشدن این امر مهندسان و سازمان نظام مهندسی است؛ برخی از مهندسان در این میان فقط به مسائل مالی فکر می‌کنند؛ این در حالی است که موضوع اصلی استحکام بنا است.

چمران اظهار داشت: مهندسان برای اجرای طرح شناسنامه فنی ساختمان آماده نیستند و باید برای اجرای این طرح به صورت منطقی و درست موضوع را بررسی کنیم تا ساختمانی که احداث می‌شود براساس اصولی درست و منطقی باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در تهران زلزله‌ای رخ دهد، عواقب بسیار بدی را در پی خواهد داشت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها