بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رییس سازمان مدیریت بحران بر لزوم هماهنگی بین دستگاهها در این عرصه تاکید کرد

کد خبر: 14733 Print This Post
۲۵ تیر ۱۳۹۰ | ۱۵:۰۵
رییس سازمان مدیریت بحران بر لزوم هماهنگی بین دستگاهها در این عرصه تاکید کرد

رییس سازمان مدیریت بحران گفت: نبود هماهنگی بین دستگاهها مهمترین مشکل در امور مرتبط با مدیریت بحران است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘حسن قدمی’ روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان جنوبی در بیرجند افزود: دولتهای نهم و دهم تمام تلاش‌ خود را برای ایجاد هماهنگی و همسویی بیشتر بین دستگاههای مرتبط با مدیریت بحران بکار گرفته ا‌ند.

وی موازیکاری دستگاهها را یکی از مشکلات و مسائل مرتبط با مدیریت بحران دانست و اظهار داشت: هماهنگی و همکاری دستگاهها می تواند موجب کاهش موازیکاری شود.

رییس سازمان مدیریت بحران در ادامه گفت: اجرای طرح جامع خطرپذیری با رویکرد سیل، زلزله و بیماریهای خاص یکی از اهداف سازمان مدیریت بحران کشور است.

وی همچنین امکانسنجی، امکانشناسی دستگاهها و سازمانهای مدیریت بحران استانها، نوع ابزارها و امکانات مورد نیاز و نحوه تامین آنها را از رویکردهای اصلی این سازمان ذکر کرد.

قدمی گفت: تهیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مواقع بحران به عنوان واقعیت عینی و پیشگیری و اصلاح ساختارها و سازه‌ها واقعیتهای غیبی تلقی می‌شوند.

رییس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه در انقلاب اسلامی نباید روستایی بعد از ۳۲ سال از نعمت آب برخوردار نباشد افزود: انقلاب ما بر مبنای ارزشها به وجود آمده و مسوولان باید در رفع این بحران برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

وی ارتقا سطح آموزشی نیروها، شناسایی امکانات و تجهیزات و ایجاد هماهنگی بین دستگاهها از طریق شورای مدیریت استان برای زمانهای بحرانی را از موارد ضروری ذکر کرد.

او ادامه داد: اقدامات ارزنده ای در زمینه مدیریت بحران در کشور انجام شده که می‌تواند به عنوان الگو در مقابله با شرایط بحرانی استفاده شود.

رییس سازمان مدیریت بحران در ادامه افزود: وضعیت بافتهای فرسوده روستاها بسیار نامطلوب است که باید با برنامه ریزی این مشکل را رفع کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه قانون مدیریت بحران بسیار جامع است لذا مسوولان باید آن را با دقت بیشتر مطالعه نموده و مطالبات خود را از قانون و سازمان اخذ کنند.

او بر نهادینه کردن فرهنگ بیمه در استانها نیز کشور تاکید و بیان کرد: بحث بیمه باید از نظر ساخت و ساز و ابعاد دیگر در دستور کار قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره به امضای تفاهم نامه بین مدیریت بحران و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز گفت: این تفاهم نامه در راستای کمک به حادثه دیدگان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها