بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

علت پایین بودن کشته و مجروحان زلزله دیشب کپرنشینی مردم منطقه است

کد خبر: 1407 Print This Post
۳۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۸
علت پایین بودن کشته و مجروحان زلزله دیشب کپرنشینی مردم منطقه است

www.BanaNews.irرئیس اورژانس کشور گفت: بازدید اورژانس از مناطق زلزله زده به پایان رسیده و آمار وزارت بهداشت از کشته و مجروحان همان ۵ نفر کشته و ۳۰ مجروح است، علت پایین بودن تلفات این حادثه نیز کپرنشینی اکثر ساکنان منطقه زلزله زده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، غلامرضا معصومی ، افزود: از نظر اورژانس کشور و وزارت بهداشت وضعیت امداد رسانی در منطقه زلزله زده از حالت قرمز خارج شده و به حالت زرد رفته است و تا حدی مأموران اورژانس در حال آماده باش هستند اما کل منطقه بازرسی شده و مشکل خاصی به نظر نمی‌رسد.

وی گفت: آمار وزارت بهداشت نشان می‌دهد این حادثه ۵ کشته و ۳۰ مجروح داشته است که ۲۵ نفر از مجروحان بسیار جراحت سطحی داشته و در محل درمان شدند و ۵ نفر دیگر نیز که آ‌نان هم خیلی بدحال نبودند به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس اورژانس کشور افزود: علت اینکه این زلزله ۶ و نیم ریشتری فوتی و مجروح زیادی نداشته است این است که در منطقه زلزله زده شهری نبوده و بیشتر روستاهای کپرنشین بوده است و کپر نیز در زمان زلزله فرو نمی ریزد که کشته و مجروح داشته باشد.

وی گفت: از بین ۵ کشته این حادثه نیز ۳ نفر اعضای یک خانواده و در یک خانه بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها