بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برگزاری مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی در روستاهای کشور

کد خبر: 1038 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۵۶
برگزاری مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی در روستاهای کشور

www.BanaNews.irرئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از برگزاری مانور بزرگ پیشگیری و کاهش اثرات بلایای طبیعی با عنوان «محب» هلال توسط جوانان اردوهای جهادی هلال‌احمر در روستاهای مناطق محروم و آسیب‌پذیر کشور در ایام محرم خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد جواد جعفریان اظهار داشت: در بیش از صد منطقه محروم و آسیب‌پذیر روستاهای سراسر کشور مانور بزرگ پیشگیری و کاهش اثرات بلایای طبیعی با عنوان “محب ” هلال توسط جوانان اردوهای جهادی هلال‌احمر در ایام محرم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اردوی “جهاد محرم ” از روز‌های نخست محرم تا ۲۰ محرم با حضور بیش از ۳۰۰ جوان سرگروه و ۴ تا ۵ هزار جوان داوطلب در مناطق محروم و آسیب‌پذیر روستاهای سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: در این راستا مانور بزرگ پیشگیری و کاهش اثرات بلایای طبیعی با عنوان “محب ” هلال با شعار “در هر خانه روستایی یک اتاق امن ” صورت می‌پذیرد.

جعفریان با اشاره به اینکه اماکن مسکونی روستاییان به دلیل عدم استفاده از مصالح ساختمانی در پی حوادثی از جمله زلزله بسیار آسیب‌پذیر بوده و در نهایت باعث کشته و زخمی بسیاری نیز می‌شود، افزود: در حوادثی همچون زلزله ۶۰ درصد اهالی روستایی کشته و زخمی می‌شوند که این تعداد در پی زلزله در شهرها ۲۰ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: هلال‌احمر تفاهمنامه‌های مشترکی با نهادها و سازمان‌های مرتبط منعقد کرده است تا با استفاده از انرژی اعضای جوان جمعیت بتواند براساس اهداف بشردوستانه هلال‌احمر و با برگزاری اردوهای جهادی منظم و مرتب بسیاری از معضلات را در مناطق محروم روستایی کشور برطرف کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها