بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خروج بازار خرید و فروش مسکن از حالت رکود

کد خبر: 9948 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۲
خروج بازار خرید و فروش مسکن از حالت رکود

www.BanaNews.irمشاور فرهنگی انجمن صنفی انبوه‌سازان استان اصفهان گفت: پس از بررسی‌های انجام شده از ابتدای سال ۹۰ تاکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که بازار خرید و فروش مسکن در حال خروج از رکود است که این موضوع نوید مثبتی برای بخش مسکن محسوب می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس علی شاه‌نوش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، تاکید کرد:‌ اگر دولت کنترلهای مالی و حمایتهای خود را از بخش مسکن مهر، مسکن‌سازی عمده و انبوه در سال ۹۰ ادامه دهد، با رشد قیمت مسکن بویژه در نیمه اول سال مواجه نخواهیم شد.

شاه‌نوش گفت: با تسهیلاتی که در بخش مسکن داده خواهد شد احساس می‌کنیم امسال معاملات مسکن بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: در اواخر سال ۸۹ با اجرای جدی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و تثبیت شدن قیمت حاملهای انرژی، خرید و فروش در بازار مسکن نسبت به سالهای گذشته روند مثبتی پیدا کرد که البته رشد در بازار خرید و فروش مسکن به‌معنای افزایش قیمتها نیست بلکه از لحاظ مقدار معاملات با اندکی رشد مواجه شدیم.

این کارشناس مسکن با اشاره به اینکه سالهای رکود در بخش مسکن به بیش از سه سال رسیده است، ادامه داد: این روند برای تغییرات مسکن در جامعه جایز نیست ولی به‌نظر می‌رسد دهه ۹۰ دهه رشد و شکوفایی بخش مسکن در مقدار خرید و فروشها خواهد بود که این موضوع برای این بخش بسیار مطلوب است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها